Białystok: 22,9 mln zł pozyskanych w ramach finansowania najnowszej inwestycji deweloperskiej realizowanej przez Asko Piastowska

Upper Finance Med Consulting pozyskał finansowanie w wysokości 22,9 mln zł na realizację inwestycji Nowa Piastowska zlokalizowanej na rogu ul. Towarowej ul. Piastowskiej w Białymstoku. Inwestorem projektu polegającego na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażami podziemnymi i naziemnymi jest spółka zależna od Asko S.A., znanego dewelopera z Białegostoku.

– Wpływ na pozytywną decyzję kredytową miało dobre przygotowanie inwestycji pod względem lokalizacji oraz funkcjonalności lokali, a także doświadczenie dewelopera w budowaniu tego typu obiektów. Głównym atutem Inwestycji jest lokalizacja – usytuowanie budynków na obrzeżach centrum miasta z zapewnioną doskonałą komunikacją miejską (bliskość głównych arterii komunikacyjnych miasta ul. Towarowa i ul. Piastowska). Projekt jest pierwszą od wielu lat Inwestycją w tej lokalizacji, stąd obserwowane duże zainteresowanie nabywców w stosunkowo krótkim czasie od rozpoczęcia Inwestycji. Nowa Piastowska to projekt, który spełnia oczekiwania osób szukających ciszy, spokoju i aktywnego wypoczynku. Jest również stworzony dla tych klientów, którzy cenią sobie bliskość centrum Białegostoku, galerii handlowych, szkół i przedszkoli – wyjaśnia Tatiana Piechota, prezes finansowej firmy doradczej Upper Finance Med Consulting.

W ramach Inwestycji Nowa Piastowska powstanie nowoczesny budynek mieszkalny o minimalistycznym designie i wysokim standardzie wykończenia. W budynku będzie 150 mieszkań, liczących łącznie 7 786,04 m2 powierzchni użytkowej mieszkań (PUM). Wśród nich będą przeważać mieszkania 3-pokojowe o metrażach do 65 m², zaś na najwyższych piętrach inwestycji zostały zaprojektowane ekskluzywne apartamenty, gdzie wysokość pomieszczeń będzie wyraźnie wyższa (do 4 metrów). Dodatkowo mieszkania będą posiadać przestronne balkony i tarasy. W ramach inwestycji przewidziano również parking podziemny, w którym znajdą się miejsca postojowe (98szt.) oraz garaże i komórki lokatorskie (134 szt.).

Najbliższe sąsiedztwo budynków, pomimo niewielkiej odległości od jednych z głównych ulic miasta, gwarantuje spokój, a bliskość terenów rekreacyjnych i spacerowych pozwala na aktywny wypoczynek.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest również Grupa Asko.

Grupa ASKO prowadzi działalność od 2005 roku. Profilem działalności firmy jest inwestowanie w budowę nowych osiedli mieszkaniowych (zakup terenów, projektowanie, przygotowanie inwestycji, realizacja procesu budowlanego, kontrolowanie przebiegu inwestycji, sprzedaż, obsługa klientów) oraz w ramach Generalnego Wykonawstwa.