Gdańsk: 9 mln zł finansowania dla gdańskiego dewelopera, Towarzystwa Inwestycyjnego INVESTING Sp. z o.o. Sp. k.

Upper Finance pozyskał w ramach emisji obligacji 9 mln zł dla Towarzystwa Inwestycyjnego INVESTING Sp. z o.o. Sp. k. (INVESTING, Spółka). Środki z emisji zostaną przeznaczone na bieżącą działalność dewelopera.

Z pomocą Upper Finance, firmy wyspecjalizowanej w pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego dla spółek z różnych branż, INVESTING pozyskał 9 mln zł w ramach emisji obligacji korporacyjnych. Środki zostaną wykorzystane na bieżącą działalność, w tym realizację obecnych i zaplanowanych projektów inwestycyjnych.

– Od początku naszej działalności wspieramy małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród których znajdują się również liderzy swoich branż, w pozyskiwaniu kapitału niezbędnego do dalszego rozwoju. Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING jest kolejnym naszym Klientem, który przy naszym wsparciu pozyskał kapitał w drodze emisji obligacji korporacyjnych. Ta elastyczna forma finansowania jest obecnie bardzo popularna wśród deweloperów, często stanowiąc element wkładu własnego lub tzw. finansowania pomostowego. Trzeba pamiętać, że minimalny poziom oczekiwanego przez banki wkładu własnego to wciąż min 20% całkowitej wartości inwestycji – mówi Tatiana Piechota, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarządu Upper Finance Med Consulting.

Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING jest deweloperem działającym na rynku od 1995 roku. Swoją działalność prowadzi na terenie Gdańska oraz w rejonach Trójmiasta. Realizując swoje trójmiejskie inwestycje firma wykorzystuje atuty okolicznej przyrody: wzgórza morenowe, pola, łąki i pasma lasów okalające tereny miejskie od południa. W czasie ponad 20 lat prowadzenia działalności deweloper zrealizował 21 inwestycji, m. in.: Osiedla Olimp, Świętokrzyska i Nad Jarem, Apartamenty: Zefira, Ateny i Apollina, Morski Park Handlowy, Centrum Kowale czy centrum Agata Meble. Łączna powierzchnia zagospodarowanego terenu to prawie 2 mln 200 tys. m², ponad 20 tys. m² PUU, prawie 178 tys. m² PUM i prawie 3,5 tys. mieszkań. Obecnie Spółka realizuje 5 projektów, m.in. Park Handlowy Przywidzka, o łącznej powierzchni ponad 26 tys. m² PUU i prawie 4 tys. m² PUM. W planach Spółki znajduje się sześć kolejnych inwestycji o powierzchni handlowo – biurowej ponad 8,5 tys. m², powierzchni PUM ponad 60,6 tys. m², przewidujących wybudowanie ponad 1200 mieszkań

* * *

Upper Finance Med Consulting zajmuje się doradztwem finansowym, obsługując wiele prywatnych podmiotów działających na polskim rynku. Świadczy usługi w zakresie pozyskiwania środków finansowych w tym emisji obligacji, kredytów oraz wspiera firmy w procesie fuzji i przejęć. Specjalizuje się także w restrukturyzacji podmiotów gospodarczych z wykorzystaniem instrumentów nowego prawa restrukturyzacyjnego. Spółka działa w branży deweloperskiej mieszkaniowej i komercyjnej, jest też jednym z liderów doradztwa na rynku medycznym. Obecna na rynku od 2007 roku Grupa Upper Finance, przy współpracy z bankami oraz innymi instytucjami finansowymi, pośredniczyła w finansowaniu inwestycji na kwotę kilku miliardów złotych.