Upper Finance Med Consulting: 36 750 000 zł w obligacjach dla POLNORD

Upper Finance Med Consulting pozyskał finansowanie w wysokości 36 750 000 zł w ramach 3-letnich obligacji na okaziciela, dla spółki POLNORD S.A. – jednego z największych deweloperów realizującego inwestycje mieszkaniowe na terenie całej Polski. Jest to kolejna emisja przeprowadzona przy udziale Upper Finance Med Consulting dla tego dewelopera.

POLNORD SA  to jedna z największych i najbardziej doświadczonych firm deweloperskich w Polsce. W roku 2017 spółka obchodziła 40-lecie swojej działalności. Spółka realizuje projekty budowlane w Warszawie, Trójmieście, Łodzi, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu. POLNORD – deweloper wysoko oceniany na rynku, inwestujący w swój rozwój zgodnie z przyjętą strategią na lata 2016-2019, po raz kolejny zdecydował się na współpracę z Upper Finance i także wybrał emisję obligacji. Środki pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na działalność operacyjną Spółki.

Zaostrzone regulacje i polityka kredytowa sprawiają, że podmioty gospodarcze z coraz większym trudem spełniają wymagania banków, a nierzadko sam proces uzyskania finansowania trwa zbyt długo. Alternatywą dla tradycyjnych kredytów bankowych jest rynek kapitałowy i emisje obligacji –  od kilku lat coraz bardziej popularna forma finansowania. Obligacje są elastyczną formą finansowania, z której skorzystał właśnie POLNORD.

– To już kolejne finansowanie dla spółki POLNORD, przy którym mogliśmy dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie doradztwa finansowego. Cieszymy się, że Spółka kolejny raz obdarzyła nas kredytem zaufania przy pozyskaniu środków w ramach emisji obligacji. Wpływ na pozytywną decyzję Komitetu Inwestycyjnego miało min. doświadczenie dewelopera, który jest jednym z wiodących na rynku nieruchomości – wyjaśnia Tatiana Piechota, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarządu Upper Finance Med Consulting.