Upper Finance w procesie sprzedaży Silver Dental Clinic do Grupy Lux Med

Grupa Lux Med nabyła 100% udziałów w spółce Silver Dental Clinic – wysokospecjali wysokospecjalistycznej placówce stomatologicznej z unikalną ofertę usług ortodontycznych. 

To już 4 transakcja M&A w segmencie stomatologicznym z udziałem Upper Finance Med Consulting. Z całą pewnścą w najbliższych kilku miesięcy możemy się spodziwać kolejnych transacji w tym sektorze, który rozbudza apetyty inwestorów branżowych. Powodów jest kilka: przede wszytkim stomatologia jest segementem rosnącym w bardzo dobrym tempie – 10% rok do roku, po drugie źródłem tych wzrostów jest dynamiczny rozwój usług prywatnych, które stanowią obecnie 80% wartości rynku stomatologicznego.

Trend ten jest zrozumiały wobec znacznego rozdrobnienia na rynku polskim, dynamicznego rozwoju technologii, silnej konkurencji ze strony dużych grup medycznych oraz rosnących oczekiwań pacjentów. Inwestorzy cenią placówki mające duży udział usług wysokospecjalistycznych ocenia Marcin Śmigielski, Project Manager Upper Finance Med Consulting, który wspierał właścicieli Silver Dental Clinic w procesie sprzedaży spółki.

Największym zaiteresowaniem inwestorów cieszą się kliniki wysokospecjalistyczne, ze znacznym udziałem zaawansowanej chirurgii, implantologii czy też ortodoncji.

– Silver Dental Clinic, którą mieliśmy przyjemność wspierać w procesie transakcyjnym, należy do liderów ortodoncji w Polsce. W klinice stosowane są nowoczesne aparaty, w tym system Invisalign, aparaty samoligaturujące Damon, aparaty lingwalne Incognito czy system Clear Aligner. W znacznej mierze właśnie w oparciu o sprzedaż tych ostatnich rośnie światowy rynek ortodoncji, który w ciągu 5 najbliższych lat osiągnie wartość blisko 6 mld USD komentuje Joanna Szyman, ekspert rynku medycznego i wiceprezes Upper Finance Med Consulting.