Fuzje i przejęcia

Data Wartość Klient
Luty 2018 nie ujawniono STOMA-DENTAL
Medicover Stomatologia kupiła podmiot medyczny działający na rynku wysokospecjalistycznych usług stomatologicznych oraz zaawansowanych usług protetycznych – STOMA-DENTAL oraz specjalistyczne laboratorium protetyczne- Yellow-Med w Rybniku. Doradcą transakcyjnym po stronie sprzedającego był Upper Finance Med Consulting.

Upper Finance wspierała przebieg procesu transakcyjnego bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży medycznej i na rynkach kapitałowych.

Placówka STOMA-DENTAL poza standardową ofertą dentystyczną świadczy wysokospecjalistyczne usługi stomatologiczne, m.in.w zakresie: implantologii, protetyki, czy chirurgii szczękowej. STOMA-DENTAL tworzy zespół wybitnych i doświadczonych specjalistów. Połączenie działalności stomatologicznej oraz wysoko specjalistycznych usług protetycznych w ramach jednej struktury sprawiło, iż placówka jako jedna z nielicznych na regionalnym rynku usług stomatologicznych zapewnia swoim pacjentom kompleksową usługę stomatologiczną i protetyczną, co niewątpliwie stanowi o jej przewadze rynkowej i osiąganej ponad rynkowej efektywności.

Luty 2016 nie ujawniono EURODENTAL S.A.
LUX MED kupił sieć pięciu specjalistycznych placówek Centrum Stomatologicznego EURODENTAL zlokalizowanych na terenie Warszawy i okolic. Tym samym, Grupa LUX MED powiększa liczbę swoich centrów medycznych do 192 i umacnia kompetencje w stomatologii.

Upper Finance Med Consulting doradzał w procesie po stronie Eurodental.

Centrum Stomatologiczne EURODENTAL prowadzi działalność medyczną od 1989 roku. Oferta przychodni CS EURODENTAL jest skoncentrowana na wysokospecjalistycznych usługach dentystycznych obejmujących m.in.: implanty, protetykę, rekonstrukcje, periodontologię, ortodoncję, diagnostykę. Poza korzystną lokalizacją placówek oraz nowoczesną infrastrukturą, jednym z głównych atutów CS EURODENTAL jest wysoko wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Rocznie przychodnie EURODENTAL przyjmują kilkanaście tysięcy pacjentów.

Październik 2015 nie ujawniono SGB FORTUNE MA Sp. z o.o.
Pozyskanie inwestora dla Spółki SGB Fortune MA Sp. z o.o.

Upper Finance Med Consulting jako doradca transakcyjny Spółdzielczej Grupy Bankowej przeprowadził proces sprzedaży Spółki, w której SGB posiadało większościowy pakiet udziałów. 100% udziałów Spółki została nabyta przez Inwestora strategicznego – Grupę LUX MED. W konsekwencji tej transakcji LUX MED Sp. z o.o. nabyła nieruchomości przy ul. Elbląskiej w Warszawie, na której zostanie uruchomiony szpital na ponad 200 łóżek. Przewidziana jest również część ambulatoryjno – diagnostyczna. Powierzchnia zakupionej działki umożliwia dalszą rozbudowę infrastruktury medycznej.
Grupa LUX MED jest jednym z liderów na krajowym rynku usług medycznych. Pod opieką Grupy LUX MED znajduje się ponad 1,6 mln pacjentów, którzy mogą korzystać z usług w przeszło 1,7 tys. placówkach (180 własnych oraz około 1,6 tys. współpracujących).

Sierpień 2015 nie ujawniono MAGODENT Sp. z o.o.
Upper Finance działając jako doradca transakcyjny doprowadził do zawarcia transakcji sprzedaży pakietu 80% udziałów w spółce Magodent Sp. z o.o. z inwestorem strategicznym – Grupą LUX MED. Jest to największa transakcja kapitałowa na krajowym rynku medycznym w 2015 r., a zarazem największa transakcja zrealizowana przez Grupę LUX MED.
Magodent Sp. z o.o. prowadzi w Warszawie dwa szpitale wysokospecjalistyczne o profilu onkologiczno – kardiologicznym oraz onkologiczno –hematologicznym. Ponadto Spółka prowadzi zakład rehabilitacji z przychodnią specjalistyczną. Spółka zapewnia swoim pacjentom kompleksowe leczenie począwszy od diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, poprzez opiekę ambulatoryjną, aż po chirurgię. Magodent jest podmiotem medycznym posiadającym w 2015 roku najwyższy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Grudzień 2014 nie ujawniono ALLENORT Sp. z o.o.
W 2014 roku Upper Finance Med Consulting uczestniczył w charakterze doradcy transakcyjnego w procesie sprzedaży 100% udziałów w Klinikach Kardiologii Allenort Sp. z o.o. na rzecz Inwestora branżowego – Grupę Scanmed Multimedis S.A. należącą do międzynarodowej grupy medycznej Life Healthcare Group z RPA (Grupa jest największym operatorem szpitali prywatnych w RPA).
W roku 2014 była to największa transakcja przejęcia na rynku usług medycznych.Allenort Sp. z o.o. jest drugą co do wielkości prywatną firmą w Polsce specjalizującą się w kardiologii interwencyjnej pod względem udziału w rynku, liczbie leczonych pacjentów oraz wysokości kontraktów z NFZ. Kliniki zabezpieczają dostęp do świadczeń kardiologicznych dla 1,6 mln osób. Posiadają również akredytacje w zakresie kształcenia specjalizacyjnego lekarzy.

KONTAKT

UPPER FINANCE
ul. Śniadeckich 17
00-654 Warszawa
Telefon: 512 400 252
biuro@upperfinance.pl

UPPER PROPERTY
Telefon: 508 503 046
Fax (22) 629 24 25
biuro@upperproperty.pl

UPPER JOB
Telefon: 508 503 073
biuro@upperjob.pl

E-mail:
Wiadomość:
Przepisz: