Bez kategorii

Grupa Upper Finance zapewniła doradztwo w procesie przejęcia przez grupę Medicover Klinik Terapii Allenort

Jako Grupa Upper Finance zapewniliśmy doradztwo transakcyjne w procesie przejęcia przez grupę Medicover ogólnopolskiej sieci wysokospecjalistycznych poradni psychologiczno-psychiatrycznych Allenort wraz ze szpitalem. Poprzez akwizycję firmy, Medicover powiększy swój zasób placówek o pierwszy w Polsce pełnoprofilowy prywatny szpital psychiatryczny w Warszawie wraz z sześcioma wysoko rozwiniętymi placówkami terapeutycznymi.

Procesy konsolidacji w segmencie psychiatrii są jednymi z najbardziej złożonych i wymagają profesjonalnego wsparcia. W procesie sprzedaży właścicieli Klinik Terapii Allenort wspierała firma doradcza Upper Finance. Proces obejmował m.in. audyt działalności operacyjnej wraz z oceną potencjału rozwoju, przygotowanie propozycji inwestycyjnej, proces ofertowy, przygotowanie do procesu due diligence, a następnie wsparcie w negocjacjach końcowych z inwestorem oraz pomoc w przygotowaniu umów inwestycyjnych i zamknięciu transakcji.

Jak podkreśla Joanna Szyman, wiceprezes Upper Finance: – Wartość transakcji M&A na rynku usług medycznych z udziałem Upper Finance wynosi 2 mld zł. Łączymy kompetencje w obszarach doradztwa operacyjnego oraz strategicznego z kompetencjami w zakresie doradztwa kapitałowego. Połączenie wiedzy i doświadczenia w tych trzech obszarach, przenikających się w całym procesie transakcyjnym, zapewnia naszym klientom bezpieczeństwo i skuteczność realizacji transakcji.