Upper Finance wspierała Hunger Development w procesie pozyskiwania finansowania.
Spółka Hunger Development, założona przez duńskiego architekta Floriana Hungera, pozyskała 23 mln zł finansowania na rewitalizację dwóch budynków biurowych klasy A i A+ w Bydgoszczy. Celem jest wzmocnienie oferty wysokiej klasy przestrzeni biurowych dla nowych najemców korporacyjnych. W procesie pozyskiwania finansowania uczestniczyła Upper Finance.
Rewitalizacji podlegać będą dwa bydgoskie biurowce. Pierwszy z nich, H+ „City”, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście o charakterystycznej szklanej elewacji. Biurowiec o powierzchni najmu 3,8 tys. m kw. jest zlokalizowany w ścisłym centrum. Obiekt został wybudowany w latach 1992–1993 w oparciu projekt architektoniczny przygotowany dla ówczesnego Banku Handlowego. Hunger Development nabył nieruchomość w grudniu 2017 roku i aktualnie prowadzi jej rekomercjalizację.
Zdaniem Oskara Hungera, prezesa Hunger Development, poza miastami „wielkiej piątki” to właśnie w rynku bydgoskim drzemie ogromny potencjał. – Naszym celem jest uzyskanie wysokiego standardu powierzchni w przystępnej cenie. Pieniądze, które udało nam się pozyskać, zostaną przeznaczone na rewitalizację budynku H+ „City” przy ul. Jagiellońskiej 21 – tłumaczy Oskar Hunger.
Sprawne pozyskanie finansowania na rewitalizację obu budynków było sporym wyzwaniem. Instytucje finansowe chętnie inwestują w budowę nowych przestrzeni biurowych w największych polskich miastach, jednak dużo rzadziej udaje się je przekonać do finansowania inwestycji w istniejące biurowce poza głównymi ośrodkami biznesowymi.
– Sukces tej transakcji pokazuje, jak ogromny potencjał drzemie na rynku nieruchomości komercyjnych poza tzw. „wielką piątką” polskich miast, czyli Warszawą, Krakowem, Wrocławiem, Poznaniem i Trójmiastem – przekonuje Iwona Załuska z firmy Upper Finance, która doradzała Hunger Development przy transakcji. – Przy stale rosnących cenach gruntów i kosztach realizacji nowych inwestycji rewitalizacja doskonale zlokalizowanych budynków biurowych w centrach mniejszych miast może być ważnym obszarem wzrostu dla całego rynku nieruchomości.