Diagności laboratoryjni się konsolidują

“Konsolidacja rynku diagnostyki laboratoryjnej jest kluczowym trendem od ponad dekady. Ostatnie działania Alab Laboratoria zmierzające do przejęcia spółki CDL są naturalną reakcją na procesy konsolidacyjne prowadzone przez kluczowych graczy, takich jak Diagnostyka i Synvo. Dzięki planowanej transakcji Alab nie tylko zwiększy udział w rynku, ale też podniesie standard dostępności usług diagnostycznych. Rozszerzy sieć o 50 lokalizacji, co umożliwi lepsze zaspokojenie rosnącego popytu na usługi diagnostyczne”.

Czytaj więcej

O 100 proc. wzrosła liczba operacji robotycznych r/r

Rynek w Polsce rósł z niskiej bazy i do roku 2022 r., co istotne, bez wsparcia w postaci refundacji. Na jego dynamikę w 2023 r. w największym stopniu wpłynęła zmiana polityki refundacyjnej. W kwietniu 2022 r. wprowadzono dedykowaną wycenę świadczeń w ramach NFZ dla zabiegu raka prostaty, wykonanego ze wsparciem robota, a w sierpniu 2023 r. również dla zabiegów raka błony śluzowej macicy (raka endometrium) oraz raka jelita grubego, wykonywanych ze wsparciem robota.

Czytaj więcej

Dwukrotny wzrost liczby operacji robotowych w Polsce w roku 2023. Największy w chirurgii i urologii

W 2023 roku w znacznym stopniu zwiększyła się w naszym kraju liczba robotów operacyjnych – wynika z najnowszego raportu. Głównym powodem jest coraz większa refundacja tych zabiegów przez NFZ.

Czytaj więcej

Robotyka chirurgiczna – 2,1 mld zł szacowana na 2028 r. wartość polskiego rynku! Raport Upper Finance i PFSz

Polscy chirurdzy, ale również pacjenci coraz chętniej korzystają z dobrodziejstwa jakim są systemy robotyczne w chirurgii. Lekarzowi usprawniają pracę, skracają czas uczenia się, tzw. krzywą uczenia się. A pacjentowi gwarantują szybszą rekonwalescencję po zabiegu, mniejszą ingerencję i mniejsze ryzyko powikłań.

Czytaj więcej

Szybki rozwój robotyki chirurgicznej na polskim rynku. Prognozy na lata 2024-2028

Do 2028 r. rynek robotyczny osiągnie wartość ponad 2,1 mld złotych – wynika z raportu „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2023. Prognoza na lata 2024-2028” opublikowanego przez Upper Finance i Polską Federację Szpitali. Co więcej, ostatnie lata zaowocowały instalacjami nowych systemów chirurgicznych w Polsce. Swoje produkty na rynek wdrażały CMR Surgical, Smith & Nephew, Zimmer-Biomet, Stryker czy Globus Medical. Do wprowadzenia na rynek gotowy jest również system Hugo firmy Medtronic.

Czytaj więcej

Boom na polskim rynku robotyki

W Polsce działają już 43 ośrodki wykorzystujące autoryzowane roboty chirurgiczne da Vinci. Tempo wzrostu liczby zabiegów w 2023 r. w stosunku do 2022 r. wyniosło aż 100 proc.! Największą dynamikę wykazuje chirurgia – 112 proc., urologia — 100 proc., i ginekologia — 60 proc. Do 2028 r. rynek ten osiągnie wartość ponad 2,1 mld zł – wynika z raportu “Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2023. Prognoza na lata 2024-2028” opublikowanego przez Upper Finance i Polską Federację Szpitali.

Czytaj więcej

Wymagany wkład własny przy emisji obligacji

Iwona Załuska, prezes zarządu Grupy Upper Finance opowiedziała dla Capital24 o tym, jaki wkład własny jest przy emisji obligacji.

Czytaj więcej

Nowy elastyczny produkt bankowy – kredyt płynnościowy

Tatiana Piechota, prezes zarządu w Grupie Upper Finance opowiedziała dla Capital24 o kredycie płynnościowym, jako nowym elastycznym produkcie bankowym!

Czytaj więcej

W branży medycznej ludzie nie zmieniają pracy dla pieniędzy. Joanna Szyman o tym, co nimi kieruje

Przed menadżerami działającymi w sektorze medycznym stoją naprawdę trudne zadania. Dla pracowników, którymi zarządzają, pieniądze nie są dziś najważniejsze. Liczy się coś innego…

Czytaj więcej

Kupuj, odpoczywaj, zarabiaj

Boom na rynku condohoteli rozpoczął się w Polsce około roku 2017. Pandemia zmieniła także ten sektor, jednak miała wpływ raczej na już istniejące obiekty oraz wysokość zysków, a mniejszy na tempo ogłaszania nowych projektów. Zgodnie z danymi Emmerson Evaluation z sierpnia 2022 roku, w Polsce działało wówczas ponad 35 tys. apartamentów w systemie condo, a kolejnych 5 tys. jednostek było w budowie.

Czytaj więcej

Banki dość rygorystycznie patrzą na finansowanie takich inwestycji. Branża, w której kredyty są bardzo drogie

Deweloperzy budujący centra logistyczne mają kilka możliwości finansowania tego typu projektów. To finansowanie ze środków własnych, bądź uzupełnienie środków własnych kredytem bankowym, a deweloper może także zdecydować się na emisję obligacji.

Czytaj więcej

Branża, w której kredyty są bardzo drogie

Banki wymagają szczególnie wysokiego wkładu własnego przy finansowaniu budowy centrów logistycznych. Powodem są niskie czynsze, wpływające na stopę zwrotu z inwestycji. Deweloperzy budujący centra logistyczne mają kilka możliwości finansowania tego typu projektów.

Czytaj więcej

Koniunktura sprzyja fuzjom i przejęciom w sektorze medycznym

Ubiegły rok był rekordowy pod względem fuzji i przejęć w Polsce. Przeprowadzono ich 348, z czego w sektorze zdrowia 31 i ta liczba co roku rośnie. Inwestorzy nie zwalniają tempa wierząc, że medycyna przyniesie im wysoką stopę zwrotu. Czy ten trend się utrzyma? Rozmowa z Tatianą Piechotą, prezesem zarządu Grupy Upper Finance i Joanną Szyman,  wiceprezesem zarządu Grupy Upper Finance.

Czytaj więcej

Tylko rodzina będzie mogła być stroną umowy dożywocia

Firma ani fundusz nie odkupią już mieszkania od seniora. Ale to za mało, by ich w pełni chronić. Jak wskazuje Tatiana Piechot, kluczowe jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa seniorom. Dobrym pomysłem może być poddanie tego produktu bardziej kompleksowym procedurom nadzorczym, analogicznym do tych, które obowiązują w innych segmentach rynków finansowych.

Czytaj więcej

Dodatkowe opodatkowanie PRS uderzy w najemców i cały rynek mieszkaniowy

Zapowiedź dodatkowego opodatkowania sektora PRS zmierza w przeciwnym kierunku może zahamować jego rozwój. – Stracą na tym przede wszystkim najemcy – przekonuje Tatiana Piechota, partner w firmie doradczej Upper Finance.

Czytaj więcej

Czy nowe trendy pozwolą przetrwać?

Formuła PRS umożliwia wynajęcie mieszkania w budynku specjalnie do tego przeznaczonym oraz zawarcie umowy nawet na okres zaledwie kilku miesięcy. Budynki powstające w ramach najmu instytucjonalnego usytuowane są w dogodnych lokalizacjach i oferują no

Czytaj więcej

Spokój w biznesie, czy to możliwe

Jak wskazuje Iwona Załuska, osoby w wieku od 25 do 34 lat, które w dalszym ciągu mieszkają przynajmniej z jednym z rodziców, nazywane są gniazdownikami. W Polsce, w ciągu ostatnich kilkunastu lat, zjawisko gniazdownictwa stało się bardzo powszechne i obecnie dotyczy aż 2 mln młodych ludzi. Na problem składa się wiele czynników – rosnące ceny wynajmu, niewystarczające środki na zakup własnego mieszkania, a także fakt, że młodzi ludzie nie decydują się na wzięcie kredytu – wolą pozostać mobilni.

Czytaj więcej

Nowe trendy w biznesie

Jak podkreśla Iwona Załuska, prezes zarządu w grupie Upper Finance, w Polsce rynek najmu instytucjonalnego jest dopiero w początkowej fazie rozwoju, jednak zainteresowanie deweloperów tym sektorem zdecydowanie rośnie. Obecnie liczba lokali dostępnych w formule PRS przekracza 7 tysięcy, natomiast długoterminowe plany inwestorskie zakładają budowę kolejnych mieszkań, których łącznie powstanie ponad 60 tysięcy do 2025 r., pod warunkiem, że banki zdecydują się sfinansować realizację inwestycji.

Czytaj więcej

Perły Orpei wystawione na sprzedaż

Z uwagi na starzejące się społeczeństwo rynek nieruchomości senioralnych ma w Polsce duży potencjał. Wyzwaniem dla inwestorów są jednak dynamicznie rosnące koszty stałe oraz trudności w pozyskaniu wykwalifikowanej kadry. Przeszkodą w rozwoju biznesu pozostają też ograniczenia finansowe po stronie większości seniorów. Miesięczny koszt pobytu w nowoczesnym ośrodku senioralnym wynosi około 7 – 8 tys. zł, a wycena świadczeń publicznych pozostaje na niskim poziomie.

Czytaj więcej

Rządowy program mieszkaniowy nie sprostał wymaganiom rynku

Do tej pory nie udało się przedstawić pomysłów na rozwiązanie problemów lokalowych Polaków. Kolejne próby mają być podjęte jesienią.

Czytaj więcej

Banki też boją się rynku najmu. Wszystko przez złe prawo lokatorskie

Dziś już wiemy, że rynek mieszkaniowy, po kryzysie, który tak naprawdę dopiero się zaczyna, przemodeluje się. Nie ma od tego odwrotu. W Niemczech, średnio zamożnego Niemcza nie stać na mieszkanie w centrum. Jeżeli decyduje się na to, zazwyczaj wynajmuje mieszkanie. Rynek najmu ma rację bytu i będzie się kształtował. Przy obecnych cenach gruntów, materiałów, siły roboczej, nie ma od tego odwrotu.

Czytaj więcej

Labplus pozna problemy pacjentów

Start-up chce podbić świat technologią interpretującą wyniki badań laboratoryjnych. Fundusz wierzy w miliardowy biznes, a spółka widzi wielomilionowe perspektywy w samej Polsce.

Czytaj więcej

Lux Med zapowiada cenowy skok

Lux Med i Medicover mają tak silną pozycję w segmencie świadczeń ambulatoryjnych, stomatologii czy diagnostyki, że trudno będzie komukolwiek z pozostałych uczestników rynku ich dogonić. Jednocześnie jednak ich udział w całości rynku opieki medycznej – podkreśla Joanna Szyman, wiceprezes Upper Finance Med Consulting, prezes NEO Hospital.

Czytaj więcej

Medicover przejmuje sieć psychiatrycznych poradni Allenort

–  Transakcja przejęcia Klinik Terapii Allenot to wielki sukces Medicover, zapewniający tej grupie pozycję lidera w dziedzinie zdrowia psychicznego. Widzimy dużą wartość w budowaniu modelu opieki w oparciu o dobrostan psychofizyczny. Zdrowie psychiczne ma kluczowe znaczenie dla spełnienia i satysfakcji życiowej, a także dla uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym – mówi Joanna Szyman, wiceprezes Upper Finance.

Czytaj więcej

Medicover kupuje psychiatrię od Allenortu

Psychiatria w Polsce to perspektywiczny rynek. W kraju jest ok. 6 mln osób, które doświadczyły tzw. incydentu psychicznego, a ok. 1,8 mln na jakimś etapie życia podjęło leczenie. W kolejnych latach powinno ich przybywać, co z jednej strony wynika z rosnącego tempa życia, a z drugiej z tego, że problemy psychiczne przestają być tabu i więcej osób szuka pomocy specjalistów.

Czytaj więcej

Konsolidacja na rynku psychiatrii. Medicover przejmuje Kliniki Terapii Allenort

Allenort, czyli ogólnopolska sieć wysokospecjalistycznych poradni psychologiczno-psychiatrycznych, wraz ze szpitalem trafiła właśnie do grupy Medicover. Grupa Upper Finance zapewniła doradztwo w procesie przejęcia.

Czytaj więcej

Jedna z największych klinik implantologicznych w Polsce zmienia właściciela – kolejna transakcja M&A w stomatologii z udziałem Upper Finance

Z udziałem Grupy Upper Finance Grupa Medicover przejęła kontrolę nad wysokospecjalistycznymi klinikami Impladent działającymi na terenie Warszawy.

Czytaj więcej

Impladent dołącza do Medicover Stomatologia – konsolidacja w branży przyśpiesza

Grupa Medicover przejęła kontrolę nad wysokospecjalistycznymi klinikami Impladent działającymi na terenie Warszawy. O zjawisku konsolidacji w branży mówi Joanna Szyman, wiceprezes zarządu Grupy Upper Finance.

Czytaj więcej

Za dentystę pacjent płaci sam

Według „Pulsu Biznesu”, wydatki na leczenie stomatologiczne stanowią blisko 40% prywatnych wydatków na opiekę medyczną. To m.in. efekt niedofinansowania leczenia stomatologicznego przez NFZ.

Czytaj więcej

Za dentystów płacimy z własnej kieszeni. Państwo dokłada niewiele

Czytaj więcej

Na stomatologię wydajemy dużo, czyli mało

O polskich wydatkach na stomatologię na tle Europy i postępującej konsolidacji rynku mówi Joanna Szyman z Upper Finance Med Consulting: W Polsce prawie 40 proc. prywatnych wydatków na opiekę medyczną jest ponoszonych na stomatologię. Dlaczego tak jest i czy w Europie to standard, czy tylko u nas w takiej skali płaci się za leczenie zębów z własnej kieszeni?

Czytaj więcej

FB Antczak inwestorem i generalnym wykonawcą hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

— Bardzo się cieszę, że Grupa FB Antczak dołącza – jako wiodący inwestor i generalny wykonawca – do jednego z najciekawszych i najbardziej prestiżowych projektów na polskim rynku hotelowym. Baltic Wave to połączenie wspaniałej lokalizacji w letniej stolicy Polski z nowoczesną architekturą, szeroką infrastrukturą i najwyższą jakością wykonania — podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Czytaj więcej

Kaliska firma Antczak buduje luksusowy hotel w Kołobrzegu

W lipcu br. pakiet kontrolny spółki Baltic Wave Sp. z o.o., odpowiadającej za realizację inwestycji, został przejęty przez MA Investment Sp. z o.o. Finansowanie transakcji zostało pozyskane poprzez emisję obligacji we współpracy z firmą doradczą Upper Finance Investment. Dalsze prace budowlane będą prowadzone przez FB Antczak, pełniącą od lipca funkcję generalnego wykonawcy. Projekt jest realizowany w formule apartamentów hotelowych z wynajmem bezobsługowym.

Czytaj więcej

Kołobrzeg: Powstaje 5-gwiazdkowy hotel Baltic Wave

Pięciogwiazdkowy Hotel Baltic Wave powstaje zaledwie 200 m od plaży, w sercu kołobrzeskiej dzielnicy uzdrowiskowej. Docelowo budynek będzie mieć 14 kondygnacji, osiągając blisko 50 m wysokości. W hotelu powstanie 468 apartamentów o powierzchni od 29 do 130 m kw. z balkonami lub tarasami do 80 m kw.

Czytaj więcej

FB Antczak inwestorem i generalnym wykonawcą 5-gwiazdkowego hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

Luksusowy pięciogwiazdkowy hotel Baltic Wave, z 468 apartamentami i wyjątkowym basenem infinity edge, powstaje w Kołobrzegu pod prestiżową marką Crowne Plaza. – Jako doświadczony deweloper, generalny wykonawca i inwestor, stale rozwijamy nasze kompetencje w segmencie premium rynku hotelowego – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Czytaj więcej

W Kołobrzegu powstaje nowy 5-gwiazdkowy hotel. 50 metrów wysokości i 468 apartamentów

Luksusowy pięciogwiazdkowy hotel Baltic Wave, z 468 apartamentami i wyjątkowym basenem infinity edge, powstaje w Kołobrzegu pod prestiżową marką Crowne Plaza. – Jako doświadczony deweloper, generalny wykonawca i inwestor, stale rozwijamy nasze kompetencje w segmencie premium rynku hotelowego – podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Czytaj więcej

Grupa FB Antczak inwestorem i generalnym wykonawcą Crowne Plaza w Kołobrzegu

Grupa FB Antczak przejęła pakiet kontrolny spółki Baltic Wave i została wiodącym inwestorem oraz generalnym wykonawcą 5-gwiazdkowego hotelu powstającego w Kołobrzegu pod marką Crowne Plaza sieci IHG. 468 apartamentów sprzedawane jest w systemie condo, a samo finansowanie transakcji zostało pozyskane poprzez emisję obligacji.

Czytaj więcej

Kraków w elicie rewolucji robotycznej w polskiej chirurgii. Roboty pomagają precyzyjnie usuwać m.in. nowotwory ginekologiczne i urologiczne

Krakowski Szpital na Klinach mocno przyczynił się do dynamicznego rozwoju robotyki chirurgicznej w Polsce. Jeszcze w 2017 r. w naszym kraju działało tylko… jedno urządzenie tego typu, co sytuowało nas w absolutnym ogonie cywilizowanego świata, w którym wykonuje się już ponad 1,2 mln zabiegów z pomocą robota rocznie. Dziś mamy już jednak w Polsce 15 robotów, a na koniec roku ma ich być 20.

Czytaj więcej

Chirurgia robotyczna coraz popularniejsza

Pierwsza instalacja robota da Vinci pojawiła się w Polsce w 2010 r. i do listopada 2018 r. była jedyną autoryzowaną. Teraz takich autoryzowanych systemów w Polsce jest już 15, ich liczba zwiększa się dynamicznie każdego roku i są wykorzystywane w coraz szerszym zakresie zabiegów – wynika z raportu „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2021” opublikowanego przez Upper Finance i PMR. Skąd ten boom na inwestycje w roboty chirurgiczne?

Czytaj więcej

Lux Med zdejmie Swissmed z giełdy

Komentarz Tatiany Piechoty, prezes zarządu Upper Finance Med Consulting.

Największy gracz na rynku prywatnej opieki medycznej ogłosi wezwanie na akcje spółki prowadzącej szpital w Gdańsku. Ma apetyt na kolejne zakupy.

Czytaj więcej

Boom na chirurgię robotyczną w Polsce. Rośnie liczba inwestycji

Do tej pory na świecie zainstalowano ponad 6 tys. urządzeń da Vinci, przy pomocy których wykonano już ponad 8,5 mln operacji. Największą dojrzałość pod względem wykorzystania technologii osiąga rynek w USA, na którym pojawia się już wyraźny trend związany ze standaryzacją wykorzystania chirurgii robotycznej, czego wyrazem jest rosnący udział ośrodków posiadających więcej niż 7 zainstalowanych systemów – wzrost rok do roku wynosi tutaj aż 20%.

Czytaj więcej

Boom na chirurgię robotyczną w Polsce. Rośnie liczba inwestycji

Pod wypływem pandemii COVID-19 opieka zdrowotna zmienia się w bezprecedensowy sposób. Powrót do tego, co kiedyś uważaliśmy za „normalne” będzie wymagał zmierzenia się z wieloma wyzwaniami. Dodatkowo dochodzą nowe wyzwania związane z narosłym w czasie pandemii długiem zdrowotnym. Jedną z szans na przezwyciężenie tych trudności stanowi dynamicznie rozwijająca się chirurgia robotyczna.

Czytaj więcej

Boom na chirurgię robotyczną w Polsce

W Polsce działa już 15 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, pojawiały się również instalacje nowych systemów chirurgiczne CorPath GRX w obszarze kardiologii i ExcelsiusGPS w neurochirurgii – wynika z raportu „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2021” opublikowanego przez Upper Finance i PMR.

Czytaj więcej

Chirurgia robotyczna w Polsce – rośnie liczba inwestycji

W najbliższych latach liczba robotów chirurgicznych w Polsce ma szansę dynamicznie rosnąć – średnioroczny wzrost wartości (CAGR) tego segmentu wyniesie aż 23 proc. – wynika z raportu „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2021” opublikowanego przez Upper Finance i PMR.

Czytaj więcej

Szpitale: Medicover i Mazovia wykonują zabiegi z robotem da Vinci

W 2020 r. 67% robotów da Vinci w Polsce funkcjonowało w szpitalach publicznych, 33% – w prywatnych. Jednak 56% procedur wykonywanych za ich pomocą odbywało się w placówkach prywatnych – podaje raport  PMR i Upper Finance pt. „Rynek Robotyki chirurgicznej w Polsce 2021. Prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Czytaj więcej

Domy opieki odzyskują oddech

Pandemia mocno dotknęła sektor opieki długoterminowej i obnażyła deficyty, jakie w nim narosły przez lata. Już przed pandemią Covid – 19 sektor borykał się chociażby z brakami kadrowymi i zbyt niskimi wycenami świadczeń w ramach kontraktów z NFZ. A problemy służby zdrowia będą wciąż się pogłębiać.

Czytaj więcej

Rynek deweloperski – wpływ pandemii i nowe trendy na rynku

Rynkiem, który przeżywa dziś największy rozkwit, jest szeroko pojęta logistyka. To właśnie dla tego segmentu rynek bankowy i rynek obligacji korporacyjnych oferują najbardziej konkurencyjne i elastyczne warunki finansowania.

Czytaj więcej

Wręczono wyróżnienia Gazety Finansowej

Top 5 najlepszych ekspertów rynku nieruchomości Gazety Finansowej to prestiżowe wyróżnienie dla najbardziej aktywnych, będących na bieżąco z trendami specjalistów rynku nieruchomości, którzy wykazali się szczególnym wkładem, wiedzą, doświadczeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami dla tego sektora.

Czytaj więcej

Polski Ład: Zdrowotne ogólniki i niewiadome

7 proc. PKB na zdrowie w ciągu sześciu lat to założenie zbyt skromne. Zwłaszcza jeśli zderzy się ten cel z potężnymi wyzwaniami w postaci długu zdrowotnego, który powstał w okresie pandemii z powodu ograniczeń w dostępie do placówek medycznych oraz o

Czytaj więcej

ASKO S.A. z finansowaniem na realizację inwestycji Ciepła 38 w Białymstoku

Ekologiczny apartamentowiec o ponadczasowej architekturze i nowoczesnym designie powstanie przy ul. Ciepłej 38 w Białymstoku. ASKO S.A. we współpracy z firmą doradczą Upper Finance pozyskała finansowanie na realizację inwestycji. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie prestiżowy 7-kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 5,5 tys. m kw.

Czytaj więcej

ASKO S.A. WYBUDUJE APARTAMENTOWIEC W BIAŁYMSTOKU

ASKO S.A. jest białostockim deweloperem i generalnym wykonawcą, prowadzącym działalność od 2005 roku. Upper Finance jest niezależną polską firmą specjalizującą się w realizacji transakcji kapitałowych oraz pozyskiwaniu finansowania dłużnego.

Czytaj więcej

Ekologiczna inwestycja rośnie w Białymstoku

Przy ul. Ciepłej w Białymstoku powstaje ekologiczny apartamentowiec z zielonymi dachami, fotowoltaiką i stacjami ładowania elektryków w podziemnym garażu. Będzie to pierwsza w Białymstoku inwestycja mieszkaniowa tej skali w sposób kompleksowy troszcząca się o środowisko. Za projektem stoi pracownia FMJ Architekci.

Czytaj więcej

Jest finansowanie dla inwestycji przy Ciepłej w Białymstoku

W I etapie osiedla Ciepła 38 Apartamenty powstanie 7-kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 5 500 mkw. Łącznie w tej części inwestycji zaplanowano 118 mieszkań o zróżnicowanych metrażach oraz 129 miejsc postojowych i 58 komórek lokatorskich. Mieszkańcy będą mogli korzystać z zielonego patio z placem zabaw dla dzieci.

Czytaj więcej

Prywatne inwestycje szansą na wzmocnienie opieki psychiatrycznej

Całkowity koszt złego stanu zdrowia psychicznego we wszystkich krajach UE szacuje się na ponad 4% PKB, czyli ponad 600 miliardów euro. Przed pandemią blisko 8 mln osób w Polsce cierpiało z powodu zaburzeń psychicznych. Jak wygląda sytuacja w Polsce?

Czytaj więcej

ASKO S.A. z finansowaniem na realizację inwestycji Ciepła 38 w Białymstoku

Ekologiczny apartamentowiec o ponadczasowej architekturze i nowoczesnym designie powstanie przy ul. Ciepłej 38 w Białymstoku. ASKO S.A. we współpracy z firmą doradczą Upper Finance pozyskała finansowanie na realizację inwestycji.

Czytaj więcej

Nowa inwestycja mieszkaniowa przy ul. Ciepłej 38 w Białymstoku

Mieszkańcy apartamentów przy Ciepłej 38 będą mogli korzystać m.in. z zielonych dachów, które dodadzą uroku całej okolicy. Takie rozwiązanie pozwoli istotnie zwiększyć izolacyjność termiczną i akustyczną budynku, pełniąc jednocześnie rolę naturalnej oczyszczalni powietrza z pyłów, kurzu i spalin. Poza roślinnością na dachu znajdą się również panele fotowoltaiczne, które zapewnią m.in. energooszczędne oświetlenie budynku. Z kolei garaż podziemny zostanie wyposażony w stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej

Mordercze kilogramy. Pandemia zabija otyłych, a zarazem sprzyja tyciu. Musimy zejść z tej drogi, a najlepiej – zbiec w podskokach

– Otyłość to współczesna epidemia: niesie ze sobą nie tylko komplikacje zdrowotne, ale i poważne skutki ekonomiczne – komentuje Joanna Szyman, szefowa Neo Hospital, wiceprezes Upper Finance Med Consulting.

Czytaj więcej

Prywatne inwestycje szansą na wzmocnienie opieki psychiatrycznej w Polsce?

Od lat psychiatria w Polsce jest zbyt nisko finansowana. Wydatki z budżetu NFZ uwzględnione w planie finansowym na opiekę psychiatryczną to ok. 3 mld PLN. Wydatki na psychiatrię stanowią zaledwie 3,04% wydatków NFZ na świadczenia opieki zdrowotnej, co jest bardzo niską wartością v. 6-8% w krajach Europy zachodniej. Wymagany poziom finansowania to minimum 5%, czyli powinny być to wydatki na poziomie ok. 4,5 mld PLN.

Czytaj więcej

Czas chirurgii robotycznej

Odnotowano rekordowe wzrosty na rynku chirurgii robotycznej. Zgodnie z Global Surgical Robot Market wielkość globalnego rynku robotów chirurgicznych została oszacowana na około 5,4 mld USD w 2020 r. Szacowane w 2021 r. roku tempo wzrostu to ok. 17%, zatem wartość rynku w 2021 r. powinna przekroczyć 6,3 mld USD.

Czytaj więcej

Diagnostyka jest większa o miliard

Pandemia ścięła początkowo obroty lidera polskiej branży diagnostyki o 80 proc. Dzięki zaangażowaniu w badania covidowe urósł jednak o jedną piątą i ma apetyt na więcej.

Czytaj więcej

Prezes Polcom: Nadzieją biznesu jest chmura

Firmy potrzebują strategii w transformacji cyfrowej, obejmującej całe organizacje, co wymaga ciągłego procesu edukacji i nakładów na ten proces. I nie chodzi tu wyłącznie o rozwój kompetencji cyfrowych, ale o zmianę sięgającą do kompetencji społecznych, poznawczych i psychologicznych.

Czytaj więcej

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny to test dla stabilności rynku

Procedowana w Sejmie ustawa powołująca Deweloperski Fundusz Gwarancyjny wystawi stabilność rynku mieszkaniowego na poważny test. Przepisy, które mają chronić klientów, w rzeczywistości mogą zagrozić terminowej realizacji inwestycji. Zyskać mogą te segmenty rynku nieruchomości, które nie zostaną objęte ustawą – przekonuje Iwona Załuska z firmy doradczej Upper Finance.

Czytaj więcej

Nie ma wolności bez innowacyjności

Jak wskazuje Joanna Szyman na łamach Gazety Bankowej, chirurgia robotyczna już przed wybuchem pandemii była jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny na świecie. Choć polski rynek medyczny jest na wczesnym etapie rewolucji jakościowej, jaką przynosi robotyka, to mamy doskonały kapitał ludzki, niezbędny do rozwoju tej dziedziny. Potrzebne są rozwiązania wspierające ten kapitał finansowo.

Czytaj więcej

REAL DEVELOPMENT GROUP uzyskał finansowanie na Manu Park w Łodzi

Real Development Group specjalizuje się w przygotowaniu i prowadzeniu inwestycji mieszkaniowych. Spółka prowadzi także działalność inwestycyjną, organizuje finansowanie inwestycji, sprawuje nadzór budowlany i pełni rolę inwestora zastępczego.

Czytaj więcej

Ważna inwestycja w łódzkim Śródmieściu ma finansowanie

Real Development Group, we współpracy z firmą doradczą Upper Finance, pozyskał finansowanie dla swojego łódzkiego projektu mieszkaniowego Manu Park w Śródmieściu.

Czytaj więcej

Łódzki Manu Park z finansowaniem

Manu Park to wielofunkcyjna inwestycja powstająca przy ul. Ogrodowej w śródmieściu Łodzi. Został stworzony przez pracownię Design Lab Group. Obiekt ma sześć kondygnacji. Atrakcyjność inwestycji podnoszą duże przeszklenia, przestronne loggie dostępne od pierwszego piętra oraz tarasy na dachu.

Czytaj więcej

Wielofunkcyjny Manu Park w Łodzi ma kredyt na budowę

142 mieszkania i 10 lokali usługowych powstaje w budynku wielorodzinnym Manu Park w Łodzi. Real Development Group, we współpracy z firmą doradczą Upper Finance, pozyskał finansowanie na realizację inwestycji.

Czytaj więcej

Polmed inwestuje w diagnostykę

Jak podkreśla Joanna Szyman, wiceprezes zarządu Grupa Upper Finance , w Polsce wciąż wykonuje się mniej badań z zakresu diagnostyki obrazowej niż na zachodzie Europy. Brakuje rezonansów magnetycznych. To sprawia, że wciąż jest pole do rozwoju organicznego tego rodzaju placówek – tym bardziej, że takie badania są niezbędne przy większości schorzeń onkologicznych, a pieniędzy przybywa: #NFZ uwolnił #finansowanie, a wydatki prywatne rosną w dwucyfrowym tempie.

Czytaj więcej

Pandemia nie zatrzymała procesów konsolidacji na rynku stomatologii

Wydatki publiczne na stomatologię utrzymują się na poziomie nieprzekraczającym 2 mld zł a tempo wzrostu nie przekracza 1% rocznie. Według Moniki Stefańczyk z firmy PMR, eksperta w dziedzinie badań i analiz rynków w Europie Środkowej i Wschodniej, wpływ pandemii COVID-19 na wartość rynku w 2020 r. będzie negatywny.

Czytaj więcej

Konsolidacja w branży stomatologicznej nabiera tempa

– Rynek stomatologiczny, w scenariuszu gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem, z którym mamy obecnie do czynienia, może spaść nawet o 44 proc. Nie zniechęca to jednak inwestorów od przejęć – ocenia Monika Stefańczyk z firmy PMR, ekspertka w dziedzinie badań i analiz rynków w Europie Środkowej i Wschodniej.

Czytaj więcej

Pandemia nie zatrzymała procesów konsolidacji na rynku stomatologii – kolejna transakcja M&A

Stomatologia to dziś najbardziej sprywatyzowany segment opieki medycznej w Polsce, który pozytywnie wyróżnia się na tle rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej

Pandemia nie zatrzymała procesów konsolidacji na rynku stomatologii – kolejna transakcja M&A z udziałem Upper Finance

Grupa Medicover przejęła kliniki stomatologiczne działające w Mławie i Ostródzie pod marką Centrum Uśmiechu, łącznie 11 gabinetów oraz ponad 30-osobowy zespół. W procesie sprzedaży właściciela klinik wspierała firma doradcza Upper Finance.

Czytaj więcej

Grupa Medicover przejęła lecznice stomatologiczne w Mławie i Ostródzie

Grupa Medicover przejęła kliniki stomatologiczne działające pod marką Centrum Uśmiechu w Mławie i Ostródzie (łącznie 11 gabinetów oraz ponad trzydziestoosobowy zespół). W realizowanej transakcji przejęcia to właśnie firma doradcza Upper Finance wspierała właściciela lecznic Centrum Uśmiechu.

Czytaj więcej

Has the pandemic accelerated the consolidation of the dentistry services market?

Today it was announced to the public that the Medicover group has acquired the dental clinics operating in Mlawa and Ostroda under the Centrum Usmiechu brand. This is another acquisition in this segment during the pandemic. Does this mean that the consolidation of the dentistry services market is accelerating?

Czytaj więcej

Biznes i medycyna. Roboty przyszłością chirurgii. Także w Polsce

Pomimo pandemii koronawirusa rynek operacji robotycznych w Polsce rośnie – to najważniejszy wniosek, jaki płynie z drugiego raportu o “Rynku robotyki chirurgicznej w Polsce”, przygotowanego przez Upper Finance i PMR.

Czytaj więcej

Sztuczna inteligencja w medycynie

Zaawansowane algorytmy odgrywają coraz większą rolę w diagnozowaniu, leczeniu oraz monitorowaniu stanu zdrowia pacjentów. Ciekawymi rozwiązaniami w tym obszarze mogą się pochwalić również firmy znad Wisły.

Czytaj więcej

ZASTĄPI pielęgniarki i poda pacjentowi leki? JUŻ PODAJE i chirugowi też pomoże

To nie jest tak, że jedynie w Polsce brakuje pielęgniarek i pomocy medycznej. By takie niedobory pokryć, a jednocześnie obniżyć koszty stałe placówki ochrony zdrowia, w świecie coraz częściej sięga się po robotyzację. U nas to jeszcze piosenka przyszłości, którą jednak – prędzej czy później – usłyszymy w polskich przychodniach, szpitalach czy domach opieki społecznej i spokojnej starości.

Czytaj więcej

Dobre perspektywy dla rozwoju rynku robotyki chirurgicznej w Polsce

W 2019 r. wykonano w Polsce około 900 procedur chirurgicznych przy wsparciu systemu da Vinci. Wartość rynku w 2019 roku wyniosła 85,8 mln zł. W pierwszym kwartale 2020 roku nastąpił 51 proc. wzrost liczby wykonanych zabiegów (rok do roku). Wzrost ten mógłby być znacznie wyższy, gdyby nie pandemia, która wpłynęła na dynamikę pracy niektórych ośrodków. Autorzy raportu wskazują jednak, że mimo tych przeszkód 2020 rok zakończy się niezwykle dynamicznym wzrostem rynku.

Czytaj więcej

PMR/Upper Finance: Średnioroczny wzrost rynku robotyki chirurgicznej to 28% do 2025

Do końca 2025 r. w polskich szpitalach możemy się spodziewać instalacji około 40 robotów chirurgicznych da Vinci. Z danych Synektika – wyłącznego dystrybutora systemów da Vinci w Polsce – wynika, że w 2019 r. w polskich szpitalach przeprowadzono rekordową liczbę niemal 900 zabiegów w asyście tych robotów. W 2020 r., pomimo negatywnego wpływu COVID-19, liczba zabiegów chirurgicznych wykonanych w asyście systemu robotycznego wzrosła w zestawieniu z porównywalnym okresem sprzed roku.

Czytaj więcej

Ile wart jest rynek robotyki chirurgicznej?

W 2019 r. wykonano w Polsce około 900 procedur chirurgicznych przy wsparci robotów chirurgicznych da Vinci. Wartość rynku w 2019 roku wyniosła 85,8 mln zł. W pierwszym kwartale 2020 r. nastąpił 51-proc. wzrost liczby wykonanych zabiegów (rok do roku).

Czytaj więcej

CAGR of surgical robotics market to reach 28% by 2025

Czytaj więcej

Wartość rynku robotyki chirurgicznej w Polsce wyniesie 566,1 mln zł w ’25 – PMR i Upper Finance

Wartość rynku robotyki chirurgicznej w Polsce wyniesie w 2025 roku 566,1 mln zł wobec 166 mln zł na koniec 2020 roku, co oznacza średnioroczny wzrost na poziomie 28 proc. – prognozują eksperci PMR i Upper Finance Group. Liczba wykonywanych procedur robotycznych ma wzrosnąć w tym czasie do 11.250 z 1.495.

Czytaj więcej

PMR/Upper Finance: Średnioroczny wzrost rynku robotyki chirurg. to 28% do 2025

Według przygotowanych przez nas prognoz rynek robotyki chirurgicznej w Polsce wzrośnie w latach 2020-2025 ze 166 mln zł do prawie 570 mln zł, co oznacza, że średnioroczny wzrost wartości (CAGR) tego segmentu wyniesie aż 28%. Wartość ta obejmuje nie tylko całkowitą kwotę sprzedaży robotów – dodatkowo uwzględniony jest zakup narzędzi i jednorazowych materiałów potrzebnych do wykonania procedury, serwisów, jak również wartość samych świadczeń medycznych.

Czytaj więcej

PMR/Upper Finance: Średnioroczny wzrost rynku robotyki chirurg. to 28% do 2025

Do końca 2025 r. w polskich szpitalach możemy się spodziewać instalacji około 40 robotów chirurgicznych da Vinci. Z danych Synektika – wyłącznego dystrybutora systemów da Vinci w Polsce – wynika, że w 2019 r. w polskich szpitalach przeprowadzono rekordową liczbę niemal 900 zabiegów w asyście tych robotów. W 2020 r., pomimo negatywnego wpływu COVID-19, liczba zabiegów chirurgicznych wykonanych w asyście systemu robotycznego wzrosła w zestawieniu z porównywalnym okresem sprzed roku.

Czytaj więcej

Średnioroczny wzrost rynku robotyki chirurgicznej to 28% do 2025

Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce wzrośnie w latach 2020-2025 ze 166 mln zł do prawie 570 mln zł, co oznacza, że średnioroczny wzrost wartości (CAGR) tego segmentu wyniesie 28%, poinformowała wiceprezes firmy doradczej Upper Finance Joanna Szyman. Dynamika rynku byłaby jeszcze wyższa w razie wprowadzenia osobnego programu finansowania tych procedur przez NFZ, wynika z przygotowanego przez Upper Finance i PMR raportu pt. „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2020”.

Czytaj więcej

Dobre perspektywy dla rozwoju rynku robotyki chirurgicznej w Polsce

Jedną z konsekwencji pandemii koronawirusa jest kolejny skok technologiczny w medycynie. Na blokach operacyjnych i w opiece nad pacjentami coraz większą rolę odgrywają systemy robotyczne. W Polsce jest dziś 11 autoryzowanych robotów chirurgicznych da Vinci, ale w najbliższych latach ich liczba ma szansę dynamicznie rosnąć.

Czytaj więcej

Raport: Polacy gotowi na nowe technologie w medycynie

Z przeprowadzonego przez firmę doradczą Upper Finance, w okresie od czerwca do sierpnia 2020 roku, badania ankietowego wynika, że Polacy wyrażają wysoki poziom aprobaty dla nowych technologii, rozwiązań telemedycznych i robotyki chirurgicznej w ochronie zdrowia.

Czytaj więcej

Polacy gotowi na telemedycynę – wyniki ankiety

Niemal 97 proc. respondentów przyznało, że nowe technologie medyczne są potrzebne do poprawy skuteczności i bezpieczeństwa w systemie ochrony zdrowia. Ma to praktyczny wymiar m.in. w gotowości do korzystania z rozwiązań telemedycznych, takich jak konsultacje, porady czy diagnostyka online. Aż 87 proc. badanych pozytywnie ocenia szanse, jakie oferuje telemedycyna.

Czytaj więcej

Stomatologia na raty

Z danych firmy Medical Finance Group, operatora coraz popularniejszego w Polsce systemu MediRaty wynika, że średnia kwota finansowania ratalnego usług medycznych wzrosła w ostatnim czasie z poziomu 5 tys. zł do około 6,5 tys. zł. To ważny trend, bo aż dwie trzecie usług medycznych finansowanych w ten sposób to zabiegi stomatologiczne.

Czytaj więcej

Płatności ratalne mogą pomóc w rozwoju usług stomatologicznych

Wartość rynku prywatnych usług stomatologicznych w Polsce 2019 r. to prawie 10 mld zł, a do roku 2023 może wzrosnąć nawet do 15 mld zł. Jednocześnie Polska nadal notuje jeden z najniższych poziomów wydatków na świadczenia stomatologiczne per capita w Europie. Rozwój płatności ratalnych może pomóc rozwinąć ten rynek.

Czytaj więcej

Opieka psychiatryczna w Polsce przed i w trakcie pandemii

Przed pandemią w Polsce ok. 1,6 mln osób leczyło się psychiatrycznie. Na wizytę w poradni zdrowia psychicznego w ramach NFZ trzeba było czekać 3-4 miesiące. W Polsce jest zaledwie ok. 4,3 tys. psychiatrów wykonujących zawód. Jeszcze mniej, bo zaledwie 455 wykonujących zawód specjalistów mamy w dziedzinie psychiatrii dziecięcej.

Czytaj więcej

Analiza stanu opieki psychiatrycznej w Polsce pokazuje, jak bardzo jest źle. Jak może to się zmienić po pandemii?

Dużo potrzeb, mało pieniędzy i braki kadrowe – taki obraz opieki psychiatrycznej wyłania się z raportu przygotowanego przez Upper Finance Med Consulting.

Czytaj więcej

Coraz większe potrzeby w zakresie opieki psychiatrycznej

Główne problemy, z jakimi boryka się ta dziedzina ochrony zdrowia, to zbyt niski poziom finansowania, deficyt kadr, brak koordynacji działań, a także duże ograniczenia i nierówności terytorialne w dostępie do świadczeń.

Czytaj więcej

Zdrowie w liczbach: opieka psychiatryczna w Polsce po pandemii

Wywołana pandemią konieczność izolacji społecznej i nadchodzący kryzys gospodarczy zwiększają zapotrzebowanie na korzystanie ze zdalnych terapii. W koszyku świadczeń refundowanych przez NFZ od marca 2020 r. mamy teleporady: lekarskie, psychologiczne, sesja psychoterapii oraz instruktora terapii uzależnień.

Czytaj więcej

Opieka psychiatryczna w Polsce – jak będzie po pandemii

Pod wpływem pandemii nastąpi wzrost potrzeb oraz gwałtowny rozwój nowych technologii opieki nad pacjentem.

Czytaj więcej

Finansowanie prywatnego zabiegu onkologicznego z wykorzystaniem systemu robotycznego

Sukcesy terapeutyczne zabiegów onkologicznych są determinowane m.in. dostępem do szybkiej wysokiej klasy diagnostyki oraz leczenia.

Czytaj więcej

Pacjencie płać za siebie, czyli jak sfinansować prywatne zabiegi onkologiczne

Ceny zabiegów komercyjnych wahają się w granicach 40‒50 tys. zł, a odpowiedniego finansowania z NFZ wciąż brakuje. Pomimo zapowiedzi zmian w refundacji dokonanych przez Ministerstwo Zdrowia, do dziś nie ma w Polsce możliwości refundacji zabiegów dokonywanych robotami da Vinci.

Czytaj więcej

THC zajrzy w zęby

Fundusz zainwestował w klinikę stomatologiczną z Polanicy-Zdroju. Chce konsolidować mocno rozdrobniony rynek.

Czytaj więcej

Druga fala kryzysu odbędzie się w naszej głowie. Zbliża się pandemia depresji

WHO już w 2017 r. wyliczyła, że z depresją zmaga się około 322 mln osób, a więc 4,4% światowej populacji. To właśnie ta choroba stała się głównym powodem niezdolności do pracy. A do roku 2030 depresja będzie także najczęściej występującym zaburzeniem zdrowotnym na świecie.

Czytaj więcej

Jak finansować prywatny zabieg onkologiczny z wykorzystaniem systemu robotycznego?

Sukcesy terapeutyczne w dużej mierze są determinowane dostępem do szybkiej wysokiej klasy diagnostyki oraz leczenia. Wiele nowoczesnych technologii nie posiada jednak refundacji z NFZ lub refundacja jest na zbyt niskim poziomie.

Czytaj więcej

Refinansowanie projektów na rynku nieruchomości komercyjnych

Uzyskanie przez spółkę Antczak Developer refinansowania sandomierskiej Galerii Królewskiej to ciekawy przykład rosnącego trendu na rynku nieruchomości komercyjnych. Wzrost wartości nieruchomości po zakończeniu inwestycji i jej skomercjalizowaniu pozwala inwestorom uzyskiwać korzystniejsze warunki finansowania bankowego i uwalniać kapitał poprzez zwrot wniesionego wkładu własnego.

Czytaj więcej

„Skuteczny lek bez recepty”, felieton Krzysztofa Domaradzkiego

Firma Upper Finance Med Consulting wyliczyła, że w Polsce mamy około 4,3 tys. psychiatrów i 455 specjalistów od psychiatrii dziecięcej, a psychiatrycznie leczy się około 1,6 mln osób. Efekt? Średni czas oczekiwania na niewymagającą skierowania wizytę u psychiatry wynosi 3-4 miesiące.

Czytaj więcej

Wzrost wartości aktywów na rynku komercyjnym to szansa dla inwestorów na refinansowanie projektów

Choć każdy segment rynku nieruchomości rządzi się swoimi prawami, kluczowe zasady finansowania przez banki inwestycji są niezmienne. Podstawą jest oczywiście wskaźnik LTV, z najważniejszą zmienną, jaką jest szacowana przez bank wartość nieruchomości.

Czytaj więcej

Mniejsze ośrodki miejskie szansą na dalszy dynamiczny rozwój rynku nieruchomości

Dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości towarzyszy coraz mniejsza podaż dostępnych i atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów. Problem dotyczy przede wszystkim największych polskich miast i obszarów metropolitarnych. To szansa dla mniejszych, regionalnych ośrodków na przyciągnięcie inwestycji, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

Czytaj więcej

W Wilanowie powstaje nowa inwestycja Ville Parkowe. Inwestor pozyskał finansowanie na realizację inwestycji

Osiedle Ville Parkowe powstaje przy ul. ul. Hoserów w Wilanowie. Każdy dom będzie mieć powierzchnię 150 m2, garaż oraz własny ogród o powierzchni od 350 do 600 m2. W pierwszym etapie powstanie 10 budynków, zaś w drugim – 8 budynków o łącznej powierzchni mieszkaniowej ponad 5,5 tys. m2. W zależności od preferencji nabywcy mogą wybrać domy połączone ścianą szczytową lub garażami.

Czytaj więcej

Raport PMR i UFG: 30 robotów da Vinci w 2023 r.

Z szacunków opartych na wynikach badania przeprowadzonego na potrzeby raportu PMR i Upper Finance Group wynika, że w kraju wielkości Polski powinno być około 40-50 robotów da Vinci. Biorąc jednak pod uwagę stopień rozwoju rynku, sposób finansowania opieki zdrowotnej oraz warunki makroekonomiczne możemy spodziewać się w sumie około 30 instalacji do końca 2023 r.

Czytaj więcej

Raport PMR i UFG: 30 robotów da Vinci w 2023 r.

Do tej pory, na świecie zainstalowano blisko 5,3 tys. urządzeń Da Vinci, a z użyciem tego systemu wykonano już ponad 6 mln operacji. Według szacunków Intuitive Surgical, producenta sprzętu Da Vinci, w 2019 r. liczba operacji przeprowadzonych na całym świecie wyniesie 1,25 mln.

Czytaj więcej

Mniejsze ośrodki miejskie szansą na rozwój rynku nieruchomości

Uzupełnianie banków ziemi to dziś zadanie o najwyższym priorytecie dla każdego podmiotu działającego na rynku nieruchomości. Brak obciążonych wadami prawnymi i technicznymi gruntów pod inwestycje przekłada się nie tylko na ceny zakupu samych działek, ale też na ryzyka związane z realizacją poszczególnych inwestycji i możliwość pozyskania atrakcyjnego finansowania.

Czytaj więcej

Uzupełnianie banków ziemi to dziś zadanie o najwyższym priorytecie

Dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości towarzyszy coraz mniejsza podaż dostępnych i atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów. Problem dotyczy przede wszystkim największych polskich miast i obszarów metropolitarnych. To szansa dla mniejszych, regionalnych ośrodków na przyciągnięcie inwestycji, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

Czytaj więcej

Ville Parkowe: w Wilanowie powstają domy w zabudowie bliźniaczej

Przestrzeń 2,3 ha, na której rozpościera się nowo wznoszone osiedle, została podzielona w taki sposób, by zapewnić komfortowy dojazd do każdej posesji, jednocześnie „wtapiając” jej zabudowę w otaczającą osiedle zieleń i przyrodę. Osiedle idealnie wkomponuje się w willową cześć Wilanowa.

Czytaj więcej

W Wilanowie powstaje nowa inwestycja

18 domów w zabudowie bliźniaczej, o modernistycznej architekturze willowej, powstanie w warszawskim Wilanowie na Zawadach. Budowa pierwszych budynków zakończy w czwartym kwartale br. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki finansowaniu pozyskanemu przez inwestora we współpracy z firmą doradczą Upper Finance.

Czytaj więcej

Roboty da Vinci wchodzą szerzej do medycyny

Na stosunkowo niedużą skalę wykorzystania robotów chirurgicznych w Polsce wskazuje raport “Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2019. Prognozy na lata 2020-2023”, opracowany przez Upper Finance i PMR i opublikowany pod koniec 2019 r.

Czytaj więcej

Roboty da Vinci podbijają rynek szpitalny

W 2019 r. w polskich szpitalach przeprowadzono rekordową liczbę niemal 900 zabiegów przy użyciu robotów da Vinci. Polska chirurgia robotowa wciąż jest jednak w powijakach.

Czytaj więcej

Nowe mieszkania przy Gdańskiej we Wrocławiu

Ulica Gdańska we Wrocławiu to atrakcyjna lokalizacja. Spółka celowa firmy deweloperskiej INKOM wybuduje tu kilkadziesiąt nowych mieszkań.

Czytaj więcej

W Polsce dynamicznie rośnie liczba zrobotyzowanych operacji chirurgicznych

W polskich szpitalach, w roku ubiegłym przeprowadzono prawie 900 operacji przy użyciu robotów da Vinci, co przekłada się na rekordową ilość zrobotyzowanych zabiegów. W Polsce pierwszy taki robot chirurgiczny zaczął pracę w 2010 r., w samym 2018 r. uruchomiono pięć kolejnych maszyn i przeprowadzono przy ich użyciu 60 operacji.

Czytaj więcej

Inwestycja z artystycznym sznytem w pobliżu placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu

58 mieszkań powstanie w obrębie placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Spółka celowa firmy deweloperskiej Inkom pozyskała finansowanie na realizację inwestycji.

Czytaj więcej

Roboty da Vinci wchodzą szerzej do medycyny

Pierwszy robot chirurgiczny da Vinci trafił do Polski już w 2010 r., ale robotyka chirurgiczna wciąż się w Polsce rozwija. Przełomowy był 2018 r., kiedy w polskich szpitalach uruchomiono pięć robotów operacyjnych da Vinci i przeprowadzono przy ich użyciu 60 zabiegów.

Czytaj więcej

Inwestycja z muralem w obrębie placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu

Przy ulicy Gdańskiej 1 we Wrocławiu powstaje budynek mieszkalny wielorodzinny, który wyróżniał się będzie muralem zaprojektowanym przez wrocławskiego artystę Dawida Celka.

Czytaj więcej

Coraz więcej zabiegów z wykorzystaniem chirurgicznych systemów robotowych

Wykorzystanie robotów chirurgicznych w Polsce mogłoby wzrosnąć dzięki wprowadzeniu osobnego programu finansowania procedur z udziałem tych aparatów. Na razie nie ma takich możliwości, choć w 2017 r. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji pozytywnie zaopiniowała refundację operacji robotycznych dla raka jelita grubego, raka gruczołu krokowego oraz raka endometrium.

Czytaj więcej

Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.

Zalety operacji z użyciem robota to niska utrata krwi, minimalizacja powikłań, mniejsze blizny pooperacyjne, co skraca rekonwalescencję i pobyt pacjentów w szpitalu. Wszystko to sprawia, że choć samo użycie robota pozostaje droższe niż klasyczna operacja, rozwój chirurgii robotycznej wiąże się dla całego polskiego systemu ochrony zdrowia z wymiernymi oszczędnościami.

Czytaj więcej

Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.

Pierwszy robot chirurgiczny da Vinci trafił do Polski już w 2010 r., ale robotyka chirurgiczna wciąż się rozwija. Przełomowy był 2018 r., kiedy w polskich szpitalach uruchomiono pięć robotów operacyjnych da Vinci i przeprowadzono przy ich użyciu 60 zabiegów.

Czytaj więcej

Rekordowa liczba zabiegów w polskich szpitalach z udziałem robotów da Vinci

Biorąc pod uwagę stopień rozwoju rynku, sposób finansowania opieki zdrowotnej oraz warunki makroekonomiczne, do końca 2023 r. możemy się spodziewać w sumie około 30 instalacji.

Czytaj więcej

Roboty da Vinci pomogły w przeprowadzeniu rekordowej liczby operacji w Polsce

Zrobotyzowane operacje w naszym kraju są wykonywane prywatnie, w ramach grantów naukowych oraz usług finansowanych przez NFZ (jednak bez uwzględnienia dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją robota). Najwięcej takich zabiegów dotyczy urologii, np. w usuwania guzów prostaty u mężczyzn.

 

Czytaj więcej

Rekordowa liczba operacji z udziałem robota da Vinci

Pierwszy chirurgiczny robot da Vinci trafił do naszego kraju w 2010 r. Jednak to rok 2018 okazał się przełomowy. Wtedy w polskich szpitalach uruchomiono pięć takich robotów i przeprowadzono przy ich użyciu 60 zabiegów. Kolejny rok przyniósł rekordową liczbę operacji – było ich aż 900. Miały one miejsce zarówno w szpitalach prywatnych, jak i publicznych. Mimo to, polska chirurgia robotowa jest w powijakach.

Czytaj więcej

Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce w 2019 r.

Zabiegi z udziałem systemu da Vinci przeprowadza się w Polsce zarówno w szpitalach prywatnych, jak i publicznych: we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, Wieliszewie i Siedlcach.

Czytaj więcej

Niemal 900 zabiegów z udziałem robotów da Vinci w Polsce

Systemy da Vinci umożliwiają wykonywanie skomplikowanych procedur operacyjnych przy użyciu minimalnie inwazyjnych technik. System optymalizuje ruchy operatora eliminując naturalne drżenie mięśni i poprawiając pola widzenia. To pozwala lekarzom istotnie zawęzić obszar interwencji chirurgicznej. Precyzja nacięć i ich niewielkie rozmiary sprawiają, że zabieg wiąże się z mniejszym obciążeniem dla pacjentów, którzy szybciej wracają do zdrowia i pełnej aktywności.

Czytaj więcej

Robot da Vinci w Polsce – w 2019 r. przeprowadzono niemal 900 zabiegów z wykorzystaniem tego systemu

Według szacunków producenta sprzętu robotycznego da Vinci, w 2019 r. przeprowadzonych zostało w skali świata około 1,25 mln operacji z wykorzystaniem niemal 5,5 tys. tego typu systemu. W Polsce rynek robotyki chirurgicznej jest nadal w początkowym stadium rozwoju.

Czytaj więcej

Roboty przeprowadzają operacje. Także w Polsce!

Zrobotyzowane operacje w naszym kraju są wykonywane prywatnie, w ramach grantów naukowych oraz usług finansowanych przez NFZ (jednak bez uwzględnienia dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją robota). Najwięcej takich zabiegów dotyczy urologii, np. w usuwania guzów prostaty u mężczyzn.

Czytaj więcej

Sprzedaż Scanmedu rozgrzeje medyków

Południowoafrykańskie Life Healthcare szuka kupca na polską spółkę. Faworytami są inwestorzy branżowi, ale zainteresowanie okazują też fundusze.

Czytaj więcej

Sprzedaż Scanmedu rozgrzeje medyków

Południowoafrykańskie Life Healthcare szuka kupca na polską spółkę. Faworytami są inwestorzy branżowi, ale zainteresowanie okazują też fundusze.

Czytaj więcej

Amerykanie kupią polskie dializy od Niemców

W Polsce działa obecnie około 260 stacji dializ, w których stale dializowanych jest około 20 tys. pacjentów.

Czytaj więcej

Inwestycje deweloperskie także w małych i średnich miastach

To efekt nowego podejścia banków do finansowania projektów.

Czytaj więcej

Trudny rynek obligacji to szansa dla projektów deweloperskich

Rynek obligacji korporacyjnych nadal oferuje deweloperom możliwość pozyskania konkurencyjnego finansowania aktywności inwestycyjnej, w tym zakupu gruntów. Jednak przy obniżonym poziomie zaufania ze strony inwestorów na sukces mogą liczyć tylko bardzo dobrze przygotowane projekty, spełniające rygorystyczne kryteria jakościowe.

Czytaj więcej

Trudny rynek obligacji to szansa na finansowanie dobrych projektów deweloperskich

Łączna wartość aktywów netto funduszy obligacji korporacyjnych zwiększyła się od początku roku o 847,6 mln zł, osiągając poziom niemal 17 mld zł. To ważne, bo w styczniu bieżącego roku – po raz pierwszy od dziesięciu miesięcy – wartość aktywów tych funduszy przestała spadać.

Czytaj więcej

Zaufaj robotom. Właśnie wchodzą na sale operacyjne

Tempo rozwoju technologii medycznych na świecie błyskawicznie przyspiesza. Niemal codziennie słyszymy o rewolucyjnych rozwiązaniach, które zmieniają oblicze medycyny.

Czytaj więcej

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

W Stanach Zjednoczonych przypada jeden robot chirurgiczny da Vinci na 100 tys. mieszkańców, w Europie – jeden na 800 tys. mieszkańców, zaś w Polsce – jeden na aż 6,5 mln mieszkańców, wynika z raportu opublikowanego przez Upper Finance i PMR „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2019. Prognozy na lata 2020-2023”.

Czytaj więcej

Jak rynek nieruchomości odpowiada na wzrost cen gruntów

Uzupełnianie banków ziemi jest dziś kluczowym wyzwaniem, jakie stoi przed firmami deweloperskimi. Wzrosty cen gruntów mogą z kolei okazać się głównym bodźcem do przyspieszenia procesu konsolidacji rozdrobnionego rynku.

Czytaj więcej

Uzupełnianie banków ziemi jest dziś kluczowym wyzwaniem dla deweloperów

Według danych NBP z 2018 r., w szesnastu stolicach województw oraz w Gdyni na lokalnych rynkach nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych działa niemal 1,5 tys. firm. Najbardziej konkurencyjnymi rynkami pod względem liczby funkcjonujących na nich podmiotów były w ubiegłym roku Rzeszów (284), Warszawa (265), Kraków (154) oraz Wrocław (125).

Czytaj więcej

Konsolidacja to odpowiedz na rosnące ceny gruntów

Konsolidacja z całą pewnością umożliwia uzyskanie efektów synergii poprzez optymalizację procesów wewnętrznych i bardziej efektywne wykorzystanie zespołów. Na rynku deweloperskim kluczową korzyścią jest jednak dostęp zasobów w postaci banku ziemi.

Czytaj więcej

Raport: Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce nawet pięciokrotnie większy do 2023 r.

Według autorów raportu nt. rynku robotyki chirurgicznej w Polsce opublikowanego przez Upper Finance i PMR branża ta ma szansę urosnąć w ciągu najbliższych czterech lat z obecnych 92 mln zł do około 500 mln zł.

Czytaj więcej

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Małopolsce

Inwestycje mieszkaniowe o łącznej powierzchni użytkowej ponad 3,3 tys. m2 zostaną oddane do użytkowania w Myślenicach i w Mszanie dolnej w 2020 r.

Czytaj więcej

Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce będzie 5 razy większy do 2023 r.

Do tej pory na świecie zainstalowano już blisko 5,3 tys. urządzeń da Vinci, z wykorzystaniem robota przeprowadzono ponad 6 mln operacji. Rynek robotyki chirurgicznej dynamicznie się rozwija i w samym 2019 r. liczba zabiegów przekroczy 1,25 mln.

Czytaj więcej

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

W Stanach Zjednoczonych przypada jeden robot chirurgiczny da Vinci na 100 tys. mieszkańców, w Europie – jeden na 800 tys. mieszkańców, zaś w Polsce – jeden na aż 6,5 mln mieszkańców. Zdaniem autorów badania rynek robotyki chirurgicznej w Polsce ma szansę urosnąć w ciągu najbliższych czterech lat z obecnych 92 mln zł do około 500 mln zł.

Czytaj więcej

Royal Invest docenia małe i średnie miasta

61 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 3,3 tys. m kw. zostanie oddanych do użytkowania w 2020 roku w Myślenicach i Mszanie Dolnej. Inwestycje realizuje małopolski deweloper Royal Invest.

Czytaj więcej

W Polsce rośnie rynek robotów chirurgicznych

W Polsce jest obecnie zainstalowanych siedem nowoczesnych robotów da Vinci, wykorzystywanych do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. To tyle samo co w dwa razy mniejszej pod względem ludności Rumunii i istotnie mniej niż w Czechach, które dysponują dziesięcioma robotami. Europejskimi liderami są Niemcy i Włochy – każdy z tych krajów ma ponad sto systemów chirurgicznych.

Czytaj więcej

W małych i średnich miastach też się buduje

To efekt nowego podejścia banków do finansowania projektów. 61 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ponad 3,3 tys. m kw. zostanie oddanych do użytkowania w 2020 roku w Myślenicach i Mszanie Dolnej. Inwestycje realizuje małopolski deweloper Royal Invest.

Czytaj więcej

Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce nawet pięciokrotnie większy do 2023 r.

W 2017 r. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała pozytywną opinię odnośnie refundacji operacji przy pomocy robotów medycznych dla trzech wskazań: raka jelita grubego, raka gruczołu krokowego oraz raka błony śluzowej macicy. W efekcie Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt rozporządzenia, wprowadzającego operacje w tych wskazaniach do koszyka świadczeń gwarantowanych, który został jednak wstrzymany.

Czytaj więcej

Branża stomatologiczna – jednak w stronę konsolidacji?

W Polsce 5 proc. rynku stomatologicznego reprezentują duże sieci medyczne. W państwach Europy Zachodniej na przykład w Niemczech, Wielkiej Brytanii  wskaźnik ten kształtuje się na poziomie 20 – 25 proc. Czy Polska zmierza w tym kierunku?

Czytaj więcej

Robotyka chirurgiczna rośnie w siłę

W Stanach Zjednoczonych przypada jeden robot chirurgiczny da Vinci na 100 tys. mieszkańców, w Europie – jeden na 800 tys. mieszkańców, zaś w Polsce – jeden na aż 6,5 mln mieszkańców, wynika z raportu opublikowanego przez PMR i Upper Finance.

Czytaj więcej

Raport: Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce nawet pięciokrotnie większy do 2023 r.

Według autorów raportu nt. rynku robotyki chirurgicznej w Polsce opublikowanego przez Upper Finance i PMR branża ta ma szansę urosnąć w ciągu najbliższych czterech lat z obecnych 92 mln zł do około 500 mln zł.

Czytaj więcej

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

Badanie, przeprowadzone przez PMR i Upper Finance, zostało zrealizowane wśród przedstawicieli placówek pracujących na autoryzowanych systemach robotycznych, czyli w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Szpital Mazovia – Specjalistycznym Szpitalu Urologicznym, w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Poznaniu, w Szpitalu Medicover w Warszawie, w Szpitalu na Klinach w Krakowie oraz w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach.

Czytaj więcej

Raport: Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce nawet pięciokrotnie większy do 2023 r.

W Polsce jest obecnie zainstalowanych siedem nowoczesnych robotów da Vinci, wykorzystywanych do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. To tyle samo co w dwa razy mniejszej pod względem ludności Rumunii i istotnie mniej niż w Czechach, które dysponują dziesięcioma robotami. Europejskimi liderami są Niemcy i Włochy – każdy z tych krajów ma ponad sto systemów chirurgicznych.

Czytaj więcej

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

Popularne zastosowania chirurgii robotycznej to ginekologia, a także urologia, która pierwotnie była głównym zastosowaniem robotyki na świecie i pozostaje nim w Polsce. Na dojrzałych rynkach coraz częściej robot znajduje również zastosowanie w chirurgii klatki piersiowej oraz chirurgii głowy i szyi – tzw. Transoral Robotic Surgery (TORS).

Czytaj więcej

Gabinety dentystyczne czeka rewolucja?

Grażyna Raszkowska rozmawia z Joanną Szyman, wiceprezesem zarządu Upper Finance o konsolidacji rynku stomatologicznego. #MałyBiznesWielkaSprawa

Czytaj więcej

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

Na dojrzałych rynkach coraz częściej robot znajduje również zastosowanie w chirurgii klatki piersiowej oraz chirurgii głowy i szyi – tzw. Transoral Robotic Surgery (TORS).

Czytaj więcej

Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce nawet pięciokrotnie większy do 2023 r.

W kraju wielkości Polski powinno być około 40-50 robotów da Vinci. Biorąc pod uwagę stopień rozwoju rynku, sposób finansowania opieki zdrowotnej oraz warunki makroekonomiczne, do końca 2023 r. możemy się spodziewać w sumie około 30 instalacji.

Czytaj więcej

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

W Stanach Zjednoczonych jeden robot chirurgiczny da Vinci przypada na 100 tys. mieszkańców, w Europie – na 800 tys. mieszkańców, w Polsce – na 6,5 mln mieszkańców.

Czytaj więcej

Raport Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

Raport „Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce 2019 – Prognozy rozwoju na lata 2020-2023”, to efekt współpracy firmy doradczej Upper Finance oraz firmy PMR specjalizującej się w dziedzinie badań i analiz rynkowych.

Czytaj więcej

Raport: Rynek robotyki chirurgicznej w Polsce nawet pięciokrotnie większy do 2023 r.

Najbardziej dynamiczne wzrosty w latach 2017-2019 dotyczyły chirurgii ogólnej. Jak pokazały wyniki badania, obszar ten odnotował wzrost – od znikomej liczby operacji wykonanych w 2008 r. do około 375 tys. procedur na koniec 2018 r.

Czytaj więcej

Raport PMR i UFG: Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

Zdaniem Joanny Szyman, wiceprezes zarządu Upper Finance, w kraju wielkości Polski powinno być około 40-50 robotów da Vinci. Biorąc pod uwagę stopień rozwoju rynku, sposób finansowania opieki zdrowotnej oraz warunki makroekonomiczne, do końca 2023 r. możemy się spodziewać w sumie około 30 instalacji.

Czytaj więcej

Rośnie rynek robotyki chirurgicznej w Polsce

Zdaniem analityków PMR i Upper Finance, dynamika rynku istotnie wzrosłaby po wprowadzeniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia osobnego programu finansowania procedur z udziałem systemów robotycznych. Mimo zapowiadanego przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenia pilotażu, a następnie narodowego programu wspierającego chirurgię robotyczną nie pojawiły się dotychczas rozwiązania pozwalające na powszechne finansowanie zabiegów robotycznych.

Czytaj więcej

Nieautoryzowana instalacja robotów medycznych zagraża bezpieczeństwu pacjentów?

Obok robotów da Vinci w wymienionych wyżej szpitalach, mamy w Polsce także te działające niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Czyli jakie? Są to systemy, które zostały zakupione na rynku wtórnym, bez jakiegokolwiek zabezpieczenia producenta, poczynając od fachowego demontażu i montażu, transportu, poprzez kalibrację, uruchomienie, aż po autoryzowane części zamienne, nie posiadają autoryzacji producenta.

Czytaj więcej

Polski sektor stomatologiczny otwarty na konsolidację

Z naszych analiz wynika, że do 2023 roku wartość rynku prywatnych usług stomatologicznych w Polsce wyniesie ponad 15 mld zł. Przy oczekiwanym przez nas wzroście wydatków publicznych na dotychczasowym poziomie, udział wydatków prywatnych w stomatologii zwiększy się w ciągu najbliższych czterech lat do ponad 86% proc.

Czytaj więcej

Jedna z największych transakcji konsolidacyjnych na rynku stomatologicznym przy wsparciu Upper Finance

Grupa Medicover przejęła Polskie Centra Stomatologiczne DENS – sieć bydgoskich klinik stomatologicznych. To jedna z największych transakcji konsolidacyjnych w polskim sektorze usług stomatologicznych. W procesie sprzedaży właściciela klinik wspierała firma doradcza Upper Finance.

Czytaj więcej

Jedna z największych transakcji konsolidacyjnych na rynku stomatologicznym przy wsparciu Upper Finance

Przejęcie Polskich Centrów Stomatologicznych DENS przez Grupę Medicover to kolejny krok w postępującej konsolidacji rynku stomatologii w Polsce.

Czytaj więcej

Medicover przejmuje bydgoskie kliniki stomatologiczne DENS

Sieć bydgoskich gabinetów stomatologicznych DENS została przejęta przez Grupę Medicover.

Czytaj więcej

Polski sektor stomatologiczny otwarty na konsolidację

Niemal połowa wydatków na prywatną opiekę zdrowotną ponoszona jest w Polsce w segmencie stomatologii. Udział sektora prywatnego w łącznych wydatkach na świadczenia stomatologiczne wynosi aż 85%. Atrakcyjna perspektywa wzrostu i duże rozdrobnienie rynku sprawiają, że w Polsce rozpoczął się już prawdziwy wyścig w ramach konsolidacji branży stomatologicznej.

Czytaj więcej

Dentysto, a czy Ty już działasz w sieci?

Z naszych analiz wynika, że do 2023 r. wartość rynku prywatnych usług stomatologicznych w Polsce wyniesie ponad 15 mld zł. Przy oczekiwanym przez nas wzroście wydatków publicznych na dotychczasowym poziomie, udział wydatków prywatnych w stomatologii zwiększy się w ciągu najbliższych czterech lat do ponad 86 proc.

Czytaj więcej

Konsolidacja szansą dla sektora stomatologicznego

Wydatki na opiekę stomatologiczną w Polsce osiągnęły w 2018 r. wartość około 11 mld zł. Za dynamiczny wzrost rynku na poziomie 8% odpowiedzialny jest przede wszystkim sektor prywatny. Jego wartość wyniosła w ubiegłym roku aż 9 mld zł. To ponad 40% wszystkich prywatnych wydatków na usługi medyczne w Polsce.

Czytaj więcej

Dni Dewelopera 2019 – miasta szczęśliwe, rynek pełen wyzwań

Ósma edycja jednej z największych konferencji rynku nieruchomości mieszkaniowych nie przejdzie bez echa w branży deweloperskiej i pośród jej interesariuszy. Podczas Dni Dewelopera, w trakcie dwóch paneli i czterech debat, w których udział wzięli włodarze miast, przedstawiciele organów administracji państwowej i liczni eksperci, nie zabrakło dyskusji na tematy kluczowe dla środowiska deweloperskiego.

Czytaj więcej

Rośnie turystyka medyczna w Polsce

Polskę odwiedza w każdym roku od 150 tys. do nawet 400 tys. turystów medycznych. Krajowy rynek jest już wart co najmniej 100 mln  USD. – Turystów w coraz większym stopniu przyciągają do Polski nie tylko konkurencyjne ceny usług medycznych, ale też dostęp do najnowszych technologii – uważa Joanna Szyman z firmy doradczej Upper Finance.

 

Czytaj więcej

Technologiczne nowinki sprawdzają się w praktyce

Szacuje się, że rynek rozwiązań VR i AR dla medycyny rośnie rocznie o ponad 29 proc. Do 2025 r. ma być wart ponad 5 mld dol. – prognozuje firma badawcza Grand View Research.

Czytaj więcej

Technologiczne nowinki sprawdzają się w praktyce

Wyspecjalizowane roboty oraz rozszerzona i alternatywna rzeczywistość już na dobre rozgościły się w medycynie.

 

Czytaj więcej

Rośnie turystyka medyczna w Polsce – pacjentów z zagranicy przyciągają ceny i nowe technologie

W skali globalnej rynek usług medycznych jest wart – w zależności od dostępnych źródeł – od 100 do 500 mld dol., przy całkowitej wartości rynku turystycznego na poziomie 3,4 bln dol. Najczęściej poszukiwane przez pacjentów są usługi stomatologiczne i związane z medycyną estetyczną, a także leczenie szpitalne i uzdrowiskowe.

Czytaj więcej

Rośnie turystyka medyczna w Polsce – pacjentów z zagranicy przyciągają ceny i nowe technologie

Polskę odwiedza w każdym roku od 150 tys. do nawet 400 tys. turystów medycznych. Krajowy rynek jest już wart co najmniej 100 mln  USD – Turystów w coraz większym stopniu przyciągają do Polski nie tylko konkurencyjne ceny usług medycznych, ale też dostęp do najnowszych technologii – uważa Joanna Szyman z firmy doradczej Upper Finance.

Czytaj więcej

Nieautoryzowane systemy robotyczne da Vinci w Polsce a kwestia legalności

Od kilku miesięcy obserwujemy w Polsce intensywny postęp w zakresie wykorzystania systemów robotycznych da Vinci, jednak, jak podkreślają eksperci firmy doradczej Upper Finance, nie wszystkie systemy posiadają autoryzację producenta (firmy Intuitive Surgical) oraz nie wszystkie mają zapewniony autoryzowany serwis. Jakie konsekwencje mogą ponieść szpitale korzystające z nieautoryzowanych wyrobów medycznych, w tym robotów da Vinci?

 

Czytaj więcej

Nieautoryzowane systemy robotyczne da Vinci w Polsce, a kwestia legalności

Rozwój technologii medycznej przekłada się na skuteczność leczenia pacjentów. Dlatego w dzisiejszych czasach model opieki medycznej wymaga zapewnienia przez podmioty lecznicze najwyższej jakości wyrobów medycznych, które najczęściej stanowią warunek osiągnięcia zamierzonego celu terapeutycznego.

Czytaj więcej

Nieautoryzowane systemy robotyczne da Vinci w Polsce a kwestia legalności

Podstawowym aktem prawnym regulującym kwestie związane z bezpieczeństwem sprzętu medycznego jest ustawa o wyrobach medycznych z 20 maja 2010 r. Zgodnie z art. 90 ustawy, prawidłowe działania wymagają fachowej instalacji, okresowej konserwacji, okresowej lub doraźnej obsługi serwisowej, aktualizacji oprogramowania, okresowych lub doraźnych przeglądów, regulacji, kalibracji, wzorcowań, sprawdzeń lub kontroli bezpieczeństwa, które zgodnie z instrukcją używania wyrobu powinny być wykonywane regularnie.

Czytaj więcej

Psychiatria dziecięca potrzebuje pilnych zmian

W Polsce jest niespełna 400 specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży, a niemal połowa z nich przekroczyła już 50. rok życia. Bez radykalnych zmian problem z dostępem młodych ludzi do opieki psychiatrycznej i psychologicznej będzie się nasilać.

Czytaj więcej

Polskie dzieci potrzebują natychmiastowej pomocy. Te dane pokazują skalę problemu

W Polsce jest niespełna 400 specjalistów psychiatrii dzieci i młodzieży, a niemal połowa z nich przekroczyła już 50. rok życia. Bez radykalnych zmian problem z dostępem młodych ludzi do opieki psychiatrycznej i psychologicznej będzie się nasilać – uważa Joanna Banasik z firmy doradczej Upper Finance.

Czytaj więcej

Specustawa mieszkaniowa po roku: miasta zaczęły doceniać jej zalety

Nie potwierdziły się obawy, że specustawa mieszkaniowa, zwana też przez niektórych „lex deweloper”, doprowadzi do architektonicznego chaosu w miastach. Okazało się, że tego rodzaju zapędy samorządy mogą skutecznie blokować. Rozwiązania tej ustawy są coraz częściej przez nie doceniane, bo mogą przyspieszyć inwestycje tam, gdzie są one pożądane.

Czytaj więcej

Inwestycje w przestrzenie biurowe nie tylko w największych miastach.

Rewitalizacji podlegać będą dwa bydgoskie biurowce. Pierwszy z nich, H+ „City”, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście o charakterystycznej szklanej elewacji. Biurowiec o powierzchni najmu 3,8 tys. m kw. jest zlokalizowany w ścisłym centrum. Obiekt został wybudowany w latach 1992–1993 w oparciu projekt architektoniczny przygotowany dla ówczesnego Banku Handlowego.

Czytaj więcej

Hunger inwestuje. Biurowce marki H+ powstają w Bydgoszczy

Dwa znane bydgoskie biurowce czeka przebudowa. To budynki przy ul. Jagiellońskiej 21 i Towarowej 36, a Scanpark Business Center zostanie rozbudowane.

Czytaj więcej

Biurowce w Bydgoszczy w nowej odsłonie

Hunger Development rewitalizuje bydgoskie biurowce H+ City i H+ Danhouse. Spółka pozyskała 23 mln zł finansowania.

Czytaj więcej

Inwestycje biurowe powstają nie tylko w największych miastach

Celem jest wzmocnienie oferty wysokiej klasy przestrzeni biurowych dla nowych najemców korporacyjnych. Sukces tej transakcji pokazuje, jak ogromny potencjał drzemie na rynku nieruchomości komercyjnych poza tzw. „wielką piątką” polskich miast – uważają eksperci firmy doradczej Upper Finance.

Czytaj więcej

Hunger Development rewitalizuje biurowce w Bydgoszczy

Spółka Hunger Development, założona przez duńskiego architekta Floriana Hungera, pozyskała 23 mln zł finansowania na rewitalizację dwóch budynków biurowych klasy A i A+ w Bydgoszczy. Celem jest wzmocnienie oferty wysokiej klasy przestrzeni biurowych dla nowych najemców korporacyjnych.

Czytaj więcej

Hunger Development z finansowaniem dla dwóch biurowców w Bydgoszczy

Spółka Hunger Development pozyskała 23 mln zł, które przeznaczone zostanie na rewitalizację dwóch bydgoskich biurowców klasy A i A+.

Czytaj więcej

H+ zaczyna od Bydgoszczy

Spółka Hunger Development założona przez duńskiego architekta, Floriana Hungera, pozyskała 23 mln zł finansowania na rewitalizację dwóch budynków biurowych w Bydgoszczy. Po renowacji obiekty te mają stać się zaczątkiem sieci biurowców o nazwie H+.

Czytaj więcej

Potencjał rynku nieruchomości widać także poza „wielką piątką” polskich miast

Poza miastami „wielkiej piątki” to właśnie w rynku bydgoskim drzemie ogromny potencjał. – Naszym celem jest uzyskanie wysokiego standardu powierzchni w przystępnej cenie. Pieniądze, które udało nam się pozyskać,  zostaną przeznaczone na rewitalizację budynku H+ „City” przy ul. Jagiellońskiej 21 – tłumaczy Oskar Hunger.

Czytaj więcej

THC szlifuje diagnostykę

Tomma, sieć pracowni badań obrazowych z portfela funduszu THC, rośnie w tym roku o 50 proc. W przyszłym może przyjść pora na sprzedaż.

Czytaj więcej

Szeroko otwarte drzwi dla inwestujących w nieruchomości

Mieszkania na zwykłych osiedlach i pokoje w nowoczesnych akademikach. Lokale dla młodych rodzin albo dla seniorów. Luksusowe apartamenty dla klientów premium. Condohotele w kurortach i wielkich miastach, zarówno dla turystów, jak i biznesmenów. Lokale usługowe oraz biurowe. Nieruchomościowy market oferuje inwestorom sporo możliwości. Ale też niektóre drzwi przed nimi zamyka. Nie doczekaliśmy się chociażby REIT-ów.

Czytaj więcej

Problemy opieki psychiatrycznej w Polsce

Problemy opieki psychiatrycznej w Polsce

Czytaj więcej

Polski rynek medyczny wart 43 mld euro w 2023 r.

Polski rynek medyczny wart 43 mld euro w 2023 r.

Czytaj więcej

Rynek condohoteli w Polsce rośnie, ale inwestorzy stoją przed dużym wyzwaniem

W ciągu ostatniej dekady rynek ten urósł z poziomu dwóch–trzech inwestycji do niemal trzystu realizowanych obecnie projektów. Condohotele z powodzeniem powstają zarówno w tzw. Wielkiej Piątce (Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Trójmiasto) oraz w popularnych kurortach, jak i w miejscowościach oddalonych od głównych centrów biznesowych i turystycznych.

Czytaj więcej

Rynek condohoteli rośnie, ale inwestorzy stoją przed dużym wyzwaniem

Inwestorzy condohoteli mogą liczyć na atrakcyjne stopy zwrotu. Warto jednak pamiętać, że sukces na tym rynku zależy nie tylko od lokalizacji obiektów, ale też doświadczenia i oferty operatorów. Warto sprawdzić ich realny potencjał przed podpisaniem długoletniej umowy – mówi Iwona Załuska, prezes Upper Finance Consulting.

Czytaj więcej

Lex deweloper – domów ze specustawy mieszkaniowej ciągle jak na lekarstwo

Tzw. lex deweloper ma marginalne zastosowanie w praktyce. Jeśli już działa, to głównie w mniejszych miejscowościach. Ustawa o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych, do której przylgnęła nazwa lex deweloper, ma już rok. Inwestycji, które mają powstać na jej podstawie, jest jednak niewiele.

Czytaj więcej

Trwa boom na mieszkania dla studentów i akademiki

Wynajęcie studenckiego pokoju jest coraz droższe. W 5-pokojowym mieszkaniu w Warszawie, w dobrej lokalizacji za 1-osobowy pokój student musi zapłacić co najmniej tysiąc złotych miesięcznie (zwykle 1100-1200 zł). Za dwie osoby w pokoju – 1400 – 1500 zł. Do tego dochodzą stałe koszty:prąd, internet (ok. 150 zł za jedną osobę i 250 za dwie) oraz jednorazowa zwrotna kaucja w wysokości jednomiesięcznego czynszu.

Czytaj więcej

Czy deweloperzy zaczną budować prywatne akademiki?

W ostatnich latach zmniejszyła się liczba miejsc w polskich akademikach. Jednocześnie z roku na rok przybywa zagranicznych studentów. Czy znajdą się dla nich miejsca w prywatnych akademikach?

Czytaj więcej

Jak zatrzymać w Polsce studentów? Pomóc mogą …prywatne akademiki

Liczba miejsc w polskich akademikach zmniejszyła się w ciągu ostatnich 15 lat o niemal jedną piątą. Zdaniem analityków firmy doradczej Upper Finance, brak odpowiedniej bazy noclegowej może hamować rozwój uczelni i odstraszać zagranicznych studentów. Pomóc mogą prywatne akademiki, budowane przez inwestorów zainteresowanych długoterminowymi zyskami.

Czytaj więcej

Specustawa mieszkaniowa – i o co ten hałas?

Dziś mija pierwsza rocznica wejścia w życie specustawy mieszkaniowej, która miała ułatwić realizację inwestycji mieszkaniowych. Dlatego w ten piękny sierpniowy dzień postanowiłam podzielić się swoimi osobistymi refleksjami oraz wiedzą dotyczącą statystyk związanych z tą nieco martwą lub ledwo żywą (jak, kto woli) ustawą. 22

Czytaj więcej

Jak zatrzymać w Polsce studentów? Pomóc mogą prywatne akademiki

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, liczba zagranicznych studentów na polskich uczelniach rośnie średnio o 10% w skali roku i w ciągu najbliższych dwóch lat sięgnie 100 tys. Jednocześnie spada odsetek studentów, którzy – choć przyjeżdżają do nas z zagranicy – deklarują polskie korzenie. Przed dekadą było to ponad 20 proc. zagranicznych studentów, dziś – o połowę mniej.

Czytaj więcej

Problem opieki psychiatrycznej w Polsce – analiza rynkowa

W Polsce działa ok. 1,5 tys. podmiotów udzielających świadczeń w zakresie opieki psychiatrycznej. Blisko 60 proc. z nich to podmioty prywatne. Co więcej, opieka psychiatryczna jest coraz wyraźniej obecna w strategiach rozwoju największych grup medycznych w Polsce.

Czytaj więcej

Problem opieki psychiatrycznej w Polsce – analiza rynkowa firmy doradczej Upper Finance Med Consulting

W Polsce ok. 1,6 mln osób leczy się psychiatrycznie. Na wizytę do psychiatry w ramach NFZ, pomimo, iż nie potrzebujemy skierowania, trzeba czekać średnio 3-4 miesiące. Powodem zbyt małej dostępności do leczenia psychiatrycznego jest zbyt mała liczba psychiatrów oraz niedoinwestowanie tej dziedziny w ramach publicznej opieki zdrowotnej.

Czytaj więcej

Ile wart jest rynek opieki psychiatrycznej w Polsce?

Wartość rynku psychiatrycznego w Polsce urośnie w 2023 roku do 4 mld zł, co oznacza średniorocznie 6-proc. dynamikę. Natomiast tempo wzrostu nakładów prywatnych będzie jeszcze szybsze – wynika z analizy firmy doradczej Upper Finance Med Consulting.

Czytaj więcej

Wartość rynku psychiatrycznego urośnie w 2023 roku do 4 mld zł

W Polsce jest zaledwie około 4 tys. psychiatrów, podczas gdy w Niemczech jest ich 18,2 tys., a we Francji 15,2 tys. Mamy zaledwie 90 lekarzy tej specjalności na 1 mln ludności, podczas gdy np. w Szwecji – 231, we Francji – 228, na Litwie – 225, w Niemczech – 223. Jeszcze mniej, bo zaledwie ok. 400 specjalistów mamy w dziedzinie psychiatrii dziecięcej. Tymczasem ok. 600 tys. dzieci potrzebuje ich pomocy.

Czytaj więcej

Analiza: wzrost nakładów prywatnych w psychiatrię będzie szybszy niż publicznych

W Polsce ok. 1,6 mln osób leczy się psychiatrycznie. Na wizytę do psychiatry w ramach NFZ, pomimo iż nie potrzeba skierowania, trzeba czekać średnio 3-4 miesiące – wskazuje analiza firmy doradczej Upper Finance Med Consulting.

Czytaj więcej

Trwa boom na mieszkania dla studentów i akademiki

Wynajęcie studenckiego pokoju jest coraz droższe. W pięciopokojowym mieszkaniu w Warszawie, w dobrej lokalizacji za jednoosobowy pokój student musi zapłacić co najmniej tysiąc złotych miesięcznie (zwykle 1100-1200 zł). Za dwie osoby w pokoju – 1400-271500 zł. Do tego dochodzą stałe koszty:prąd, internet oraz jednorazowa zwrotna kaucja w wysokości jednomiesięcznego czynszu.

Czytaj więcej

Grupa Upper Finance pozyskała 30 mln zł finansowania w postaci obligacji

Zależna od STAL-MET NIECZAJ spółka HAKAMORE pozyskała finansowanie w formie emisji obligacji w kwocie 30 mln zł. Środki z emisji zostały przeznaczone na zakup nieruchomości w centrum Łodzi.

Czytaj więcej

Upper Finance – zawsze indywidualne podejście

Fuzje, przejęcia, procesy restrukturyzacji i poszukiwanie finansowania nie będą skomplikowane i ryzykowne, jeśli firma powierzy je profesjonalnym doradcom, którzy znają tajniki prawa.

Czytaj więcej

Polski rynek medyczny wart 43 mld euro w 2023 r.

Systematycznie rosnący  polski rynek opieki zdrowotnej (ok. 6 % rocznie) osiągnie w ciągu 5 lat wartość blisko 43  mld EURO. Fundamentem jego finansowania nadal będą środki publiczne ( 65% wydatków). Istotną i najdynamiczniej rosnącą cześć stanowią wydatki  prywatne, które w 2023 roku stanowić będą aż 14 mld EURO. To łakomy kąsek dla polskich i zagranicznych inwestorów coraz bardziej zainteresowanych tym największym rynkiem Europy Środkowej.

Czytaj więcej

W Polsce rośnie rynek robotów chirurgicznych.

W Polsce jest obecnie zainstalowanych siedem nowoczesnych robotów da Vinci, wykorzystywanych do przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. To tyle samo co w dwa razy mniejszej pod względem ludności Rumunii i dużo mniej niż w Czechach, które dysponują dziesięcioma robotami.

Czytaj więcej