Med

Upper Finance Med Consulting w procesie przejęcia Addent przez Grupę Medicover

Sieć klinika stomatologicznych Addent to 12 gabinetów wysokospecjalistycznych stomatologicznych działających na ternie Krakowa oraz Andrychowa. Addent tworzy 55-osobowy zespół specjalistów: stomatologów, radiologów, higienistów i pracowników administracyjnych. Kliniki wyspecjalizowane są w zakresie implantologii, protetyki i stomatologii estetycznej.

Upper Finance Med Consulting wspierała proces transakcyjny po stronie sprzedających.

Transakcja przejęcia Addent przez Medicover Stomatologia jest jedną z kilkunastu, 
których zamknięcia możemy spodziewać się w tym roku. „Proces konsolidacji rynku usług stomatologicznych przebiega dynamicznie, choć rynek ten jest nadal bardzo rozdrobniony. Obecne ożywienie wynika z dużej aktywności inwestorów branżowych, przede wszystkim największych graczy, którzy przeprowadzają po kilka transakcji w roku.” – mówi Tatiana Piechota, Prezes Zarządu Upper Finance Med Consulting. W kręgu ich zainteresowania są praktyki zlokalizowane na terenie największych miast, ze znacznym udziałem usług wysokospecjalistycznych (implantologii, ortodoncji) oraz posiadające co najmniej 6 – 10 foteli.

W związku z procesem konsolidacji rynku usług stomatologicznych, ale i medycznych w ogóle wyraźnie widać zwiększone zapotrzebowanie sprzedających na profesjonalne wsparcie 
w zakresie doradztwa transakcyjnego. „Obecnie mamy kilkanaście otwartych procesów transakcyjnych i każdego miesiąca zgłaszają się do nas nowe spółki.”- mówi Joanna Szyman, Wiceprezes Zarządu Upper Finance Med Consulting.